Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lolen: dostałem taki feedback żeby robić apke bez użycia frameworkow ze względów security. Faktycznie zdarzają się jakieś podatności ale taka jest natura i chyba nie ma frameworkow czy bibliotek bez podatności w swojej historii
@n3sta: no ale co w zwiazku z tym? bugow nie ma w kodzie ktory nie istnieje :)

dostałem taki feedback żeby robić apke bez użycia frameworkow ze względów security


czyli chcesz zrobic cos bardziej dziurawego? :P

robić apke bez użycia frameworkow


podejscie frameworkless, akurat komponenty symfony swietnie sie do tego nadaja np Http Kernel, symfony jest modulowe :)
@n3sta: zadanie ze studiów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przecież każda napisana linijka może zawierać błąd, tyle że pisz coś samu to sam musisz zadbać o bezpieczeństwo (np sql injection, path traversal itd), korzystając z bibliotek/frameworków (symfony, laravel) które są przetestowane i przebadane przez tysiące programistów minimalizujesz te błędy, nie mówię że usuwasz je do 0 bo zawsze możesz zrobić jakiś fikołek, później będziesz śledzić strony z security
dostałem taki feedback żeby robić apke bez użycia frameworkow ze względów security

A ch. ich obchodzi w czym to napiszesz? Dostajesz wymagania i na podstawie tego kminisz czego użyć.
Do jakiejś pierdoły która zwraca jsona rzeczywiście można się obyć bez frameworku. Ale jeśli mają się na to logować ludzie i coś wpisywać w formularze to jest bez sensu.

Po tygodniu w Laravelu będziesz miał coś co można pokazać jako wczesną wersję. Jak
@n3sta: ewentualnie zawsze możesz zrobić tak jak raz widziałem u pewniej firmy czy organizacji szwajcarskiej, gdzie jak korzystali z jakiegoś pakietu to robili forka i z niego lecieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tos-1_buratino: nie chce rozpętywać gówno burzy ale sugerowanie że wybranie frameworka X jest najlepszym rozwiązaniem bez poznania wymagań produktu/aplikacji jest słabe (,)