Wpis z mikrobloga

Raport z #codziennyisw będzie później, ale na razie chciałem tylko powiedzieć, że jest mi po prostu smutno i mam ogromny żal jeśli chodzi o wczorajsze głosowanie w sprawie uznania Rosji za państwo wspierające terroryzm. Najbardziej oczywista rzecz jaka by łączyła Polaków, także i w sejmie czyli sprzeciw wobec Rosji, poszedł się pieprzyć bo ci kretyni postanowili dopisać wątek smoleńska do ustawy krytykującej Rosję. Jest mi zwyczajnie wstyd, że mamy taki rząd. Rosjanie mają powód by śmiać się do rozpuku z całej afery a nasi sojusznicy pewnie patrzą z obrzydzeniem jaki u nas cyrk panuję.

#tvpis #rosja #wojna #ukraina #bekazpisu #wtf #ruskapropaganda #smolensk #sejm
  • 37
@Kagernak @Brakus @PDCCH @kupczyk @polock A teraz zastanówmy się dla czego to dopisali. Nie musieli, argumentów było dość, nie musieli szukać na siłę. To ja wam powiem dlaczego. Właśnie po to żeby opozycja była przeciwna. Żeby "przez opozycję nie uznano ruskich za kraj terrorystyczny". Teraz będą grzali ten temat, jak to "Tusk broni ruskich terrorystów" itp. wybory same się nie wygrają, wyborcy muszą stale być przekonani że tylko PiS ich obroni. Przecież
@PDCCH to jest, jak napisałeś oczywiste i zgadzam się z Tobą do momentu "całkowitą". Z zasady, gdy sam czegoś nie jestem w 100% pewien (nie byłem, nie widziałem, to nie ja pilotowałem ten samolot) a juz w szczególności jeżeli chodzi o sprawy tej wagi, byłbym ostrożny z takimi deklaracjami.
Różni ludzie mówią różne rzeczy ale każdy twierdzi że jest to poparte naukowo. Antka tu pomijam bo ten jest totalnie odklejony
Teraz będą grzali ten temat, jak to "Tusk broni ruskich terrorystów" itp. wybory same się nie wygrają, wyborcy muszą stale być przekonani że tylko PiS ich obroni. Przecież to jest proste, robią tak od lat.


@tentakijeden: IMHO błąd opozycji, że pozwolili tej głupiej uchwale upaść.

Widziałbym dwa scenariusze:

- "Tak, głosowaliśmy nad uchwała ale nie zgadzamy się ze Smoleńskiem"
- zostawić kilku-kilkunastu posłów opozycji celem utrzymania kworum i granie w głupka,
IMHO błąd opozycji

"Tak, głosowaliśmy nad uchwała ale nie zgadzamy się ze Smoleńskiem"

@Filipterka25:
PiS robi wrzutkę ze Smoleńskiem, rękami niezawodnego Macierewicza. NO ale to wina opozycji.
No i opozycja powinna zagłosować za, ale z niesmakiem. XD Czy ty siebie słyszysz?

Elektorat PIS to taki beton, że nawet jakby ci Macierewicz własną matkę na stole w wigilię przeleciał, to byś twierdził, że to wina Tuska :)
"Elektorat PIS to taki beton, że nawet jakby ci Macierewicz własną matkę na stole w wigilię przeleciał, to byś twierdził, że to wina Tuska :)"

@dariusz44 niestety bardzo się mylisz.
Elektorat każdej partii to miliony ludzi. Moze nawet 10% to tacy ludzie o których piszesz. Reszta na nich głosuje bo nie chce głosować na innych bo już się na nich przejechali i nie ma wyjścia. Może z perspektywy nastolatka tak to wygląda
Elektorat PIS to taki beton, że nawet jakby ci Macierewicz własną matkę na stole w wigilię przeleciał, to byś twierdził, że to wina Tuska :)


@dariusz44: Może lepiej poczytaj moje wpisy, bo tak jakby jestem twardym wyborcą PO/Ko dłużej, niż chodzisz po świecie.