Wpis z mikrobloga

Widzieliście kiedykolwiek pieszego który by to nosił? xd
O dziwo dzieciaki nie mają z tym żadnego problemu i często widuję tak u dorosłych nigdy.

Dlaczego wszystkie te przepisy jakie PiS ciągle wprowadza to ciągle ciśnięcie kierowców a nikt nie daje #!$%@? o to żeby zwiększyć widoczność pieszych? Czemu nikt nie daje #!$%@? o pieszych wchodzących jak boty bez patrzenia, w słuchawkach? To jest walka o dodatkowy hajs do budżetu czy o bezpieczeństwo? Bo przerzucenie 100% odpowiedzialności na kierowcę kiedy wypadki są spowodowane tym, że w pełni świadomy człowiek wszedł pod nadjeżdżające auto to trochę chyba szukanie winowajcy w złym miejscu.

#bezpieczenstwonadrodze #piesi #motoryzacja
SerTrapistow - Widzieliście kiedykolwiek pieszego który by to nosił? xd
O dziwo dzie...

źródło: comment_1669944572nk2hqN3uhs1No9LapqqBsR.jpg

Pobierz
  • 42
@SerTrapistow

u dorosłych nigdy


Bo mało jeździsz w nocy, albo popełniasz typowy błąd poznawczy, i zwracasz uwagę i zapamiętuje tylko te złe sytuacje.
Jeżdżę codziennie i sporo ludzi na jakieś odblaski na plecakach, dużo dzisiaj też elementów odzieży ma jakieś odblaskowe paski - kurtki, buty czy spodnie. Po prostu jak ktoś ma to nie zwracasz na to uwagi, ale jak ktoś na czarno wyjdzie ci przed maskę i gwałtownie zahamujesz to będziesz
@SerTrapistow Noszę takie jak jeżdżę na rolkach i jest potencjalne zagrożenie (ciemno, w miejscach gdzie mogą pojawić się zmotoryzowani). W samochodzie zawsze 2 kamizelki odblaskowe. Raz jak jechałem ominąłem niewidzialnego człowieka prowadzącego rower. Gdy wracałem, tak z kilometr/dwa dalej już leżał martwy. Następnym razem rzucę takiemu żeby założył.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SerTrapistow: Przypomniałeś mi że jak wrócę z urlopu to muszę to kupić, z dwie sztuki.

Codziennie jak wyjeżdżam(a wyjeżdżam bardzo wcześnie rano, jest ciemnica) z bazy firmy w której pracuje to mijam typa który biega po ulicy w czarnym stroju bez żadnych odblasków. Normalnie się zatrzymam i rzucę w niego tym.