Wpis z mikrobloga

Widzieliście kiedykolwiek pieszego który by to nosił? xd
O dziwo dzieciaki nie mają z tym żadnego problemu i często widuję tak u dorosłych nigdy.

Dlaczego wszystkie te przepisy jakie PiS ciągle wprowadza to ciągle ciśnięcie kierowców a nikt nie daje #!$%@? o to żeby zwiększyć widoczność pieszych? Czemu nikt nie daje #!$%@? o pieszych wchodzących jak boty bez patrzenia, w słuchawkach? To jest walka o dodatkowy hajs do budżetu czy o bezpieczeństwo? Bo przerzucenie 100% odpowiedzialności na kierowcę kiedy wypadki są spowodowane tym, że w pełni świadomy człowiek wszedł pod nadjeżdżające auto to trochę chyba szukanie winowajcy w złym miejscu.

#bezpieczenstwonadrodze #piesi #motoryzacja
Pobierz SerTrapistow - Widzieliście kiedykolwiek pieszego który by to nosił? xd
O dziwo dzie...
źródło: comment_1669944572nk2hqN3uhs1No9LapqqBsR.jpg
  • 42
zacznij traktować przejścia jak drogę z pierwszeństwem, to nikt ci nie wyskoczy.


@trzydrzwiowypentaptyk: A w czym to ma pomóc w sytuacji kiedy pieszego zwyczajnie nie widać? Jak drogą z pierwszeństwem pojedzie samochód bez świateł to go tak samo nie zauważysz jak pieszego i tak samo dojdzie do wypadku.
@Tytanowy: czyli jak jest chodnik poza obszarem zabudowanym, jest listopadowa noc, pada deszcz, pieszy ubrany na czarno i taki oto pieszy może nam się legancko wbić pod koła, bo ma pierwszeństwo (skoro widzi nasze światła, to w niektórzy myślą, że kierowca też go widzi), a my możemy go zauważyć, gdy jest już za późno (nawet jadąc z przepisową prędkością, bo najczęściej ograniczenie jest do 70 w takich miejscach), bo w taką
@SerTrapistow: kiedyś pamiętam, że jadę około 23, autobusem, i jadę przez wioskę, ciemno żadnej latarni daję długie a tu idzie 3 typa na czarno ubranych, beż żadnego odblasku, jak bym nie przyświecił tymi długimi to bym któregoś z nich potrącił bo droga była dość wąska. Żadnej latarki nic. Ludzie nie potrafią dbać o własne bezpieczeństwo i niestety taka jest smutna prawda.
@SerTrapistow: mam na sztycy siodełka w rowerze jedną sztukę i po jednej założone na stopki pasażera w motocyklu sportowym. zajebiste są te paseczki odblaskowe! jak ktoś jeździ to wie jak pieszych (nie)widać
Czyli z tego co piszecie to wszyscy mówię "noszę noszę!" a potem się okazuje, że gdzieś tam do plecaka tylko przyczepione. Chodziło mi o to czy ktoś z tym chodzi tak jak zostało to zaprojektowane - np. na nogę albo na ramię. Przecież chyba nie chodzicie wszędzie z plecakiem?
@SerTrapistow: No widziałem całkiem sporo ludzi z dokładnie takimi zawieszonymi na plecaku czy torebce. No ja chodzę wszędzie z plecakiem, tak jak większość kobiet z torebką x D