Wpis z mikrobloga

A wy jak #rozowepaski cieszycie się ze swojego uprzywilejowania, czy uważacie, że to niesprawiedliwe, że mężczyźni w Polsce muszą pracować 5 lat dłużej i w każdej chwili mogą zostać powołani na 90 dni do wojska?
Jak się czuje taka uprzywilejowana osoba? Czujecie się z tego powodu lepsze od mężczyzn?
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn
  • 254
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 26
@moll dobra więc tak:

-po prostu większość facetów obrzydza kobiety, jakieś 95 procent, co pokazują statystyki z serwisów randkowych typu tinder, okcupid, stąd tak się może wydawać, ale gdy facet jest wystarczająco atrakcyjny, to kobieta inicjuje kontakt, więc patriarchat nie ma z tym nic wspólnego.
- ile procent mężczyzn może sobie w 2022 roku pozwolić na to, żeby być rozwiązłym seksualnie, może z 5 procent?
- gdy faceci byli starokawalerami na przykład w Rosji to wprowadzono bykowe, gdy teraz kobiety są staropannami, tworzy się programy socjalne w ramach walki z samotnością
- zgadzam się to z-----e, ale nawet na lewicy jest mnóstwo ludzi, którzy mowia że facet ma być twardy itd. Na przykład znany jedynie z tego, że jest przystojny
  • Odpowiedz
@moll

poczujesz się lepszy jak za mnie dziecko urodzisz na przykład?

Jesteś zmuszana do rodzenia dzieci pod karą 8 lat pozbawienia wolności? W wieku 18 lat przechodziłaś komisję rozrodczą, na której nadali ci kategorie i napisali ile bachorkow masz urodzić?
  • Odpowiedz
@rosikk1:

- statystyki z serwisów randkowych to słaby wyznacznik - tam sam stawiasz się w pozycji towaru i petenta, jest to o wiele gorsze niż irl. Gdyby było inaczej, doszłoby do totalnego załamania i nie widywałbyś żadnych par, nie byłoby żadnych miłości, ślubów i innych,. a mimo wszystko ludzie nadal nawiązują relacje poza internetem i to w nich panowie wiodą nadal rolę inicjującą
-a ile procent kobiet wybiera taki styl
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: przykro mi, że odpisuję kilku osobom na raz. Ale nadal - uczepiacie się pracy fizycznej. Jak Wam jedna ponad siły, można szukać innej.

ale mogą zacząć wymyślać "pomocnictwo" i wtedy ktoś inny może trafić, a to nadal chamstwo jest

aktualne, Niemiaszki się na to powoływały, nasi też, jak nie chcieli czekoladowych inżynierów przyjmować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak ci się odwidzi ciąża to raczej byłbym za tym by pozbyć się ciebie jako źródła problemów(_ ), co innego jeśli twoje zdrowie jest zagrożone itp. Widzę wiec ze mamy do czynienia z LEWĄmoll.


@Hellgard: Po co ją atakujsz? To nie jest prawicowa grupka, a dyskusja się toczy o czymś innym.
Mimo że oczywiście nie ma racji.
  • Odpowiedz
@Lucider5: jak zajdę w ciążę to jestem zmuszona do urodzenia dziecka, jeśli to będzie nieuleczalnie chore dziecko, to dostaję wyrok dożywocia przy nim. A jeśli to dziecko zemrze we mnie, to nikt mi nie pomoże, mam czekać na "naturalne" oczyszczenie organizmu, a jeśli ono nie nadejdzie to póki mi się nie rozwinie sepsa nikt nie będzie reagował, a wtedy to już nie ma czasu na ratunek
A za komisję rozrodczą
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: o to, że kobiety nie mogą zamknąć za poddanie się aborcji, ale może za jej wykonanie pójść siedzieć lekarz, za pomoc w podjęciu decyzji dostanie wyrok mąż/matka/przyjaciółka lub za pomoc typu podwiezienie pod klinikę aborcyjną może beknąć kierowca auta
  • Odpowiedz
po prostu większość facetów obrzydza kobiety, jakieś 95 procent


@rosikk1: Przecież to, że mężczyźni dostają mniej lajków, niż dają, nie oznacza, że obrzydzają kobiety, z tą liczbą też nieźle pojechałeś xD Moll wspominała, że kiedyś liczyła, ile jest kobiet na tinderach, a ja mam ten komentarz w ulubionych, więc wrzucam:

rok 2020:
W Polsce Tinder ma ponad 730 tys. użytkowników, z których większość stanowią mężczyźni (66%). - tak więc kobiety to 34%, czyli 248,2
  • Odpowiedz
@Reretos: A z czego tu się cieszyć? Zwłaszcza jeśli chodzi o wojsko, każda kobieta ma brata, chłopaka, męża albo kolegów i na pewno nie chciałaby, żeby zostali powołani. Z tego cieszą się tylko karyny i grażyny, które uważają, że "facet to ma być facet" i że jego zadaniem jest bronienie ich.


@choochoomotherfucker: no to jest argument pierwsza klasa.

odebrac prawa glosu kobietom, no trudno. bede smutny w koncu
  • Odpowiedz
@Reretos: nie wypowiem się za wszystkie różowe, ale uogólniając, nie myślimy o tym. Tak, to jest niesprawiedliwe, zgadzam się z tym, ale nas to za bardzo nie dotyka, wiec to nie jest coś, przez co nie możemy spać po nocy. Co do wpisu, wyżywanie się na różowych jest c-----e. Nie pasowało nam to, jaką decyzję podjął pis- zorganizowałyśmy ogromne marsze. Wy też możecie publicznie pokazać sprzeciw, a nie żalić się
  • Odpowiedz