Wpis z mikrobloga

A wy jak #rozowepaski cieszycie się ze swojego uprzywilejowania, czy uważacie, że to niesprawiedliwe, że mężczyźni w Polsce muszą pracować 5 lat dłużej i w każdej chwili mogą zostać powołani na 90 dni do wojska?
Jak się czuje taka uprzywilejowana osoba? Czujecie się z tego powodu lepsze od mężczyzn?
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn
  • 254
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moll: 1. Biedna Portugalia
2. Nic nie wiem, żeby jakieś prawo regulowało obsługę dział w wojsku
3. Można pozbawić (w USA jakoś ludzie żyją), ale można zrównać z urlopem ojcowskim
  • Odpowiedz
@lemianek123:

- nic mi to nie mówi
- to jest jeden z powodów dla których nawet panie, które są zawodowymi żołnierkami nie dostają przydziału do obsługi artylerii,.ale jak chcecie absolutnej równości to kto wie
- urlop ojcowski to 2 tygodnie, a połóg trwa 6. I jest to stan fizjologiczny, a nie fanaberia
  • Odpowiedz
nie, kobiety mają dłuższą oczekiwaną długość życia więc to jest fałszywa równość. Albo powinny iść później na emeryturę albo powinny dostawać mniej pieniędzy miesięcznie (bo będą im wypłacane przez dłuższy okres) w porównaniu do mężczyzny który odłożył tyle samo


@tyrytyty: bzdura. Równie dobrze mógłbyś zróżnicować wiek emerytalny w zależności od obciazenia chorobami w rodzinie, zawodu itd. Czemu akurat statystyki dotyczace płci miałyby decydowac?
  • Odpowiedz
@szybki_zuk:

Równie dobrze mógłbyś zróżnicować wiek emerytalny w zależności od obciazenia chorobami w rodzinie, zawodu itd.


jestem za

ktoś kto ryzykuje codziennie uszczerbkiem na zdrowiu przez 10 lat jasne że powinien iśc wcześniej na emeryturę niż ktoś kto ma ciepłą posadkę w biurze
  • Odpowiedz
@tyrytyty: nie za bardzo widzę możliwość takiego podejścia, bo trzeba by brać pod uwagę ogrom czynników... Ale nawet jeśli to podejrzewam, że płeć byłaby w takim wzorze mało istotna, bo okazałoby się, że nie jest ona przyczyną korelacji. Np. jeśli mężczyźni wykonują częściej bardziej obciążajace zawody, to po uwzględnieniu tych zawodów płeć przestanie mieć znaczenie.
  • Odpowiedz
Pozwolisz, że podskoczę z radości dopiero po porodzie


@moll: a porody w której ustawie są regulowane jako obowiązkowe? I która ustawa reguluje która płeć się rodzi z macicami? Równouprawnienie to zdaje się temat, który jak nazwa wskazuje mówi o równym prawie, nie mam pojęcia skąd impuls że odpowiadanie porodami tutaj może być sensownym pomysłem
  • Odpowiedz
@moll: wypisuję jak leci naleciałości kulturowe, to że część z nich jest aktualnie o kant d--y potłuc to wiem, ale nadal w pewnym kontekście są to "przewagi"


- strona inicjująca kontakty (tak, wiem że tutaj bierność kobiet to na wykopie księżniczkowanie)
- rozwiązłość seksualna to nadal atut (kobieta rozwiązła mimo większym luzom obyczajowym to dziffka)
- prędzej facetowi wybaczy się starokawalerstwo niż kobiecie staropanieństwo (baba bez bolca dostaje piertolca i inne takie)
- od Was nikt nie wymaga empatii - bo facet nie ma uczuć, a przynajmniej nie ma prawa ich mieć
  • Odpowiedz
w tej która zabrania aborcji


@moll: po pierwsze, dopiero teraz się odnosisz wprost do aborcji. Po drugie, porody (w rozumieniu konieczności zachodzenia w ciążę i porodu) nie są "obowiązkowe" według żadnej ustawy. Po trzecie, zakaz aborcji czy rejestr ciąż to oczywista patologia przeciwko której protestowałem zresztą osobiście. Po czwarte, to nadal jeden punkt co do którego wszyscy się zgadzamy, a nawet w źródłowym poście autor przywołał dwa, i to obowiązujące
  • Odpowiedz
nie chodzi Ci o równość, o to żeby Tobie było lepiej, mężczyznom było lepiej,. tylko o to, żeby kobietom było gorzej


@moll: ja chciałbym żeby było równo:
-równy wiek emerytalny,
-wojsko zawodowe (a jeżeli się nie da, bo trzeba 300 tysięcy ludzi żeby się obronić przed ruskimi, to pobór równy dla obydwu płci, jak w izraelu lub norwegii),
-równe płace.
Ba, ja nawet za aborcją jestem. ALE: nie ma w
  • Odpowiedz
zawsze wydają się głupsze od najgłupszego 100% człowieka.


@arinkao: nawet nie wydają się tylko są. No bo jak wytłumaczyć to, że np w razie stażu z pip (który dotyczy pracy niefizycznej) bardzo często są dodatkowe punkty za płeć? Najczęściej za płeć kobiecą jest 5 pkt i za niepełnosprawność w stopniu znacznym tyle samo, czyli dla ustawodawcy kobieta jest umysłowo na poziomie niepełnosprawnego mężczyzny. Korwin miał rację widocznie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
masz wiele plusów bycia kobietą od przywilejów prawny, państwowych przez możliwość względnie łatwego wybrania partnera. Przywileje społeczne jak np. chęć opieki nad wami, płacenia za was, zapewniania wam wygód wciąż są obecne. Rozumiem, że możesz ich nie lubić, ale cóż.

Poza tym część mężczyzn traktuje kobiety równo, ja też przed późnym liceum/studiami traktowałem kobiety jak równe, ale potem zauważyłem, że rówieśniczki, które były np. gorszymi studentkami dostawały stypendia tylko dla kobiet, firmy
  • Odpowiedz
nawet nie wydają się tylko są. No bo jak wytłumaczyć to, że np w razie stażu z pip (który dotyczy pracy niefizycznej) bardzo często są dodatkowe punkty za płeć? Najczęściej za płeć kobiecą jest 5 pkt i za niepełnosprawność w stopniu znacznym tyle samo, czyli dla ustawodawcy kobieta jest umysłowo na poziomie niepełnosprawnego mężczyzny. Korwin miał rację widocznie ¯_(ツ)_/¯


@Lucider5: Jeszcze ten ciągły hejt i poniżanie, większość z was prostych
  • Odpowiedz
@Lucider5: Jeszcze ten ciągły hejt i poniżanie, większość z was prostych rzeczy nie ogarnia na co dzień, ale tyle co w necie se popiszecie i jesteście wyżsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arinkao: ale nie mam racji? ( ͡° ʖ̯ ͡°) To skąd te dodatkowe punkty ze względu na płeć? Tylko nie gadaj mi nic o próbach wyrównania liczby studentek/pracownic do
  • Odpowiedz
@Lucider5: Nie masz racji.
Nie wiem skąd te punkty na serio. Wyżej pisałam że to zwykłe chamstwo. Bardzo debilne posunięcie.
Protestuję że wszędzie są stare baby, ze średnim w małym mieście chłop może iść tylko dźwigać, iść do banku albo na budowę. Całe miasteczka obsadzone sa starymi babami, bleh. To nie fair.
  • Odpowiedz
@arinkao: no i fajnie, ale to ty jesteś beneficjentem tych punktów, i w związku z tym pewnie nie będziesz głosować za ich usunięciem, no bo po co ( ͡º ͜ʖ͡º) Posłanki lewicy też robią takie fikołki jak parę razy ktoś je przycisnął

  • Odpowiedz
@Lucider5: Nie jestem beneficjentem, nie głosuję. Kobiety też mają synów, chłopaków i nie chcą żeby oni byli dyskryminowani.


@arinkao: no to jesteś potencjalnym beneficjentem ze względu że urodziłaś się bez beniza, i państwo uważa że jesteś głupsza
  • Odpowiedz