Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 572
Nasz syn wierzy jeszcze w mikołaja wiadomo, dopiero 6 lvl. Wczoraj zostawił mu list i poczęstunek na balkonie więc żona zrobiła mu takie czary mary że niby mikołaj był, ciastko zjadł i zostawił ślady.. Rano młody się podjarał mocno jak to zobaczył więc ogólnie to
#heheszki #czujedobrze #dzieci
ryceszzz - Nasz syn wierzy jeszcze w mikołaja wiadomo, dopiero 6 lvl. Wczoraj zostawi...

źródło: comment_1669888800HHrYhEgNp03zfU4HWHnH0T.jpg

Pobierz
  • 91
@Klepajro: nie no to raczej jest taka dawna tradycja, wydaje mi się, że teraz też już większość mói o Świętym Mikołaju, ale za gówniaka był Gwiazdor, nawet w szkole. Chyba się to wzięło od pierwszej gwiazdki, ale nie dam sobie głowy uciąć.
@zmasowanyatak: @instalacja: Serio dziwi was, że w tradycji obchodzenia wigili narodzenia Jezusa, pojawia się postać dzieciątka Jezus, a nie św. Mikołaj, którego rocznica śmierci i tak obchodzona jest 3 tyg. wcześniej 6 grudnia?
Przecież z tych wszystkich Mikołajów, gwiazdorów i aniołków ten Jezusek ma jakikolejek sens i logikę.
@ryceszzz:

Najpierw wmawiaj dziecku, że "Bozia" i święty Mikołaj istnieją.

Potem nic mu nie mów, tylko czekaj, aż świat go uświadomi, że święty Mikołaj to kłamstwo.

Zaufanie do rodziców tak bardzo, wiara w Boga silna jak nigdy...

Sto razy lepiej zrobiłbyś, mówiąc dziecku prawdę i dając mu prezent po prostu.
Przecież z tych wszystkich Mikołajów, gwiazdorów i aniołków ten Jezusek ma jakikolejek sens i logikę


@Tytanowy: no właśnie bo tak byłeś wychowywany od dziecka i to dla ciebie normalne. Dla mnie normalne jest dublowanie roboty Mikołaja :D
@instalacja: Dzieciątko wymyślili Czesi. W całych Czechach do dziś prezenty roznosi właśnie Ježíšek, mimo że znaczna część społeczeństwa deklaruje ateizm. A że Górny Śląsk długo się znajdował pod wpływem Czechów (w języku też to widać, np. dej pozór), no to dziś jest tak, a nie inaczej ¯\_(ツ)_/¯.
Znalazłem w ogóle artykuł na Wikipedii skąd się ta tradycja wzięła. Trzymaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Przecież z tych wszystkich Mikołajów, gwiazdorów i aniołków ten Jezusek ma jakikolejek sens i logikę.


@Tytanowy: Noworodek, który nie umie utrzymać niczego w ręce, ani nawet moczu, nie potrafi też samodzielnie się przemieszczać. Nie umie też czytać i nie za bardzo rozumie co się do niego mówi.

Rzeczywiście, logiczny kandydat do roznoszenia czegokolwiek XD
@ryceszzz: Miras, moja żona w tamtym roku za jakieś śmieszne pieniądze zamówiła spersonalizowane życzenia online które przyszły na jej mail i pokazała to 7 letniej córce. Przez miesiąc każdy w rodzinie wiedział, że do młodej Mikołaj wysłał filmik na którym były jej zdjęcia i szczegóły z życia! Polecam mocno!