Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 572
Nasz syn wierzy jeszcze w mikołaja wiadomo, dopiero 6 lvl. Wczoraj zostawił mu list i poczęstunek na balkonie więc żona zrobiła mu takie czary mary że niby mikołaj był, ciastko zjadł i zostawił ślady.. Rano młody się podjarał mocno jak to zobaczył więc ogólnie to
#heheszki #czujedobrze #dzieci
ryceszzz - Nasz syn wierzy jeszcze w mikołaja wiadomo, dopiero 6 lvl. Wczoraj zostawi...

źródło: comment_1669888800HHrYhEgNp03zfU4HWHnH0T.jpg

Pobierz
  • 91
@HelterSkelter88: mam 33 lata i jeszcze 5 lat temu nie wiedziałem, że jest rozróżnienie między tym kto daje prezent w Mikołajki a kto na gwiazdkę xD jestem spod Warszawy i tak na mikołajki jak i na gwiazdkę prezenty roznosił święty mikołaj ¯\_(ツ)_/¯ jedyne różnice które znałem to że w innych rejonach Polski gwiazdka jest obsługiwana przez gwiazdorów, dziadków mrozów a nawet dzieciątko Jezus xD
No i kurde Mikołaj w Mikołajki brzmi
tylko pytanie po co miałby sobie robić podwójną robotę XD


@HelterSkelter88: równie dobrze możesz pytać czemu dzieciątko Jezus roznosi prezenty na Śląsku, nie dość że dziecko musi tyrać w nocy to jeszcze Jezus.

A tak serio, wydaje mi się, że wzięło się to z połączenia polskich tradycji z ogólnoświatowymi tj po polsku Mikołaj w Mikołajki i po światowemu Mikołaj pod choinkę. I chyba oto cała tajemnica :)
W Poznaniu Mikołaj wpada 6 grudnia i zostawia drobne podarki w butach a konkretne prezenty o ktorych mowa w listach przynosi Gwiazdor w wigilię.


@HelterSkelter88: pamiętam jak babcia pochodząca z Wielkopolski dała mi (wtedy jakoś lvl 8) jakiś prezencik mówiąc, że to od gwiazdora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Załapałem WTF, że jakiś gwiazdor filmowy prezenty mi przynosi