Wpis z mikrobloga

niedługo będę wykańczać mieszkanie - mam takie pytanie - chce sobie poprowadzić kabel audio od telewizora do kąta za kanapą, planuje to zrobić pod podłogą i reszta w ścianie kabel będzie podłączony do głośnika zawieszonego pod sufitem, ale głośniki planuje dokupić w przyszłości - jakie sposoby się stosuje teraz żeby ukryć takie wolne kable w ścianach czekające na lepszą przyszłość? wiem że mogę zrobić puszkę z dekielkiem i pomalować ale to mało estetyczne będzie - są jakieś inne sposoby na to żeby nie było widać wiszących kabli dopóki nie ma głośnika?
#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
  • 13
@mirasKo-Kalwario: Kupujesz gniazdo głośnikowe, albo wyjście kablowe, albo gniazdo z przejściówką na mediabox + zaślepka - co tam masz w swojej serii gniazdek / co Ci się podoba. Mediabox ma tą zaletę że później będziesz mógł sobie wstawić zaciski, dziurę na kabel, albo jakiegoś minijacka - zależnie co tam potrzebujesz.
@Wychwalany: w mieszkaniu po odbiorze nie ma posadzki, szybko sobie wytnę bruzdownicą kanalik na kable i potem zagipsuje i poloze na to panele, po scianie nie pociągne bo bym musiał równolegle do podłogi ciąć kanały w ścianach i ominąć okno balkonowe
w mieszkaniu po odbiorze nie ma posadzki, szybko sobie wytnę bruzdownicą kanalik na kable


@mirasKo-Kalwario: masz jastrych, kilka centymetrów betonu na styropianie. W podłodze kable kładzie się w peszlach i betonuje a nie gipsuje. Jak tak natniesz jastrych to jest szansa że pęknie w tym miejscu na całej głębokości. Potem jest szansa że te dwie części będą się ruszały i ocierały o siebie wydajac dzwięki.
@mirasKo-Kalwario: Jak nie chcesz gniazdek to jak możesz puść sobie peszle tam gdzie maja być głośniki z pilotem. Jak będziesz miał głośniki to przeciągniesz kable a dziurę z peszlem powinieneś dać rade zakryć głośnikiem.
@Wychwalany: centymetr naciecia nie zaszkodzi, mogę też zabetonować to nie problem, myslałem też o suficie ale nie wiem czy to nie było by trudniejsze, w śnianach nie bardzo mam jak bo mam okno balkonowe a planuje obok kabli audio dac jeszcze hdmi ktorego nie można za bardzo zginać