Wpis z mikrobloga

Tak wygląda zwarcie kondensatora ceramicznego, który powoduje obciążenie na poziomie 1mA ?
Zerknijcie :)

Kondensator znajdował się tuż przy głównej przetwornicy na płycie iPhone XS, znaleziony został z użyciem kamery termowizyjnej, zdolnej do rejestracji zmian temperatury na poziomie 0.1 stopnia Celcjusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ciekawostki #majsterkowanie #elektronika #serwisgsm #smartfon
Pan_Slon - Tak wygląda zwarcie kondensatora ceramicznego, który powoduje obciążenie n...
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Pan_Slon też nie nazwałbym tego zwarciem.
Zwarcie to pojawienie się ścieżki o niskiej impedancji.

Ten kondensator ma upływ, z jednej nogi do drugiej.

Każdy kondensator ma jakiś upływ wyspecyfikowany przez producenta. Ten Twój ma po prostu relatywnie duży upływ.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Pan_Slon: klasyczny wykop..
Pokazujesz ciekawostke w postaci termowizji uwalonego elementu, a tutaj rozpływanie nad nomenklaturą zaistniałego zjawska xDDDDD
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: wytłumacz mi jakim cudem on robi zwarcie, skoro podając 4V zasilacz nie wchodzi w ograniczenie prądowe?

Chyba że nie puszczasz prądu prosto na ten kondensator tylko gdzieś indziej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tymian: no przecież zasila całą płytę, która nie rusza bo ten kondensator jest zwarty. Inna sprawa że jest on na linii, która ma niską wydajność prądowa. Stąd też prąd nie jest wysoki
  • Odpowiedz
wytłumacz mi jakim cudem on robi zwarcie, skoro podając 4V zasilacz nie wchodzi w ograniczenie prądowe?


@Tymian: Nie wiesz to zapytaj, a nie produkujesz swoje teorie i dorabiasz do tego scenariusz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wytłumacz mi jakim cudem on robi zwarcie, skoro podając 4V zasilacz nie wchodzi w ograniczenie prądowe?

Chyba że nie puszczasz prądu prosto na ten kondensator tylko gdzieś indziej


@Tymian: nie znam się ale na chłopski rozum, gdyby zasilacz wchodził w ograniczenie prądowe to nie trzeba byłoby termowizji do znalezienia wypalonego elementu
  • Odpowiedz