Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Minieri: Moja Mama też aktualnie walczy z rakiem szyjki macicy. Niestety jest to nawrót po jakichś 25 latach od wycięcia macicy i już nie kwalifikuje się na chemie nawet. Niestety na ataki bólu żadne tabletki nie pomagają. Mama bierze na przemian ibuprofen, metamizol i hydromorfon. Polecam jakiś probiotyk osłonowy, albo chociaż jogurt naturalny, bo bardzo pomaga przy faszerowaniu się lekami i jogurt dodatkowo pomaga przy zatwardzeniu po opioidach.
@bachuxd: O cię kurde, współczuję. Moja mama akurat jako tako pokanała raka w tym sensie że guz się skurczył i nie ma przerzutów. Teraz mamy właśnie leczenie farmakoliczne, ale lekarze już ostrzegali że prędzej czy póżniej ten #!$%@?... wróci i będzie silniejszy. A drugiej chemii z NFZ nie dostanie. Będę musiał żebrać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Minieri: No moja Mama też przerzutów nie ma a już dwa lata minęły. Na tą chwilę nie licząc bólu, to największym problemem jest konieczność używania pieluch przez zapalenie pęcherza, którego nie sposób wyleczyć, bo jest spowodowane pośrednio rakiem, który wywołuje stan zapalny.

No i zaparcia spowodowane opioidami, ale na to właśnie nie dawno Mama zaczęła pić jogurt naturalny, bo tabletki przeczyszczające sprawdzały się średnio przez skutki uboczne. Także no nie wiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Minieri: kolega czekal dwa dni, po 2 tygodniach na kontrole. Wszystko na nfz, bez zadnych przelozen terminu czy cos takiego. Moze zalezy od wojewodztwa
@Minieri: Żartujesz? Opowiem jak to wygladalo u mnie miesiac temu. Wizyta u ogolnego z objawami zapalenie prostaty. Skierowanie do urologa. wizyta urolog. Skierowanie na usg ukl. moczowy. Wykryte na nerce "coś". Skierowanie na tomografię. Tomografia z kontrastem. Wyniki+wizyta powtorna u urologa. Wszystko na NFZ. Całosc zamknela sie w 40 dniach i wiekszosc czasu to czekanie na opis tomografii. Aaa tomografia najpierw bez kontrastu a potem wezwanie na powtorke z kontrastem. Na
@Peugot: Tylko różnica jest taka że lekarz onkolog prowadzący zalecił brać leki na bolący pęcherz (Furagina, Urosept, Urinal, wszystkiego próbowaliśmy) w końcu się już #!$%@?łem i zadzwoniłem do najbliższego specjalisty urologa - 1,5 roku z NFZ. W nocy szukałem innych w okolicy, a z rana do nich dzwoniłem kiedy można się umówić. Za 4 tygodnie jeden ma termin. Karta DILO gówno dla nich znaczy.
@Minieri: nie wiem pisze ci jak bylo u mnie. jak widze wiekszosc osob odpisuje ci ze maja szybkie terminy. moze zmiencie lekarza? zawsze sie znajdzie jakis konowal. Ja bylem zaskoczony szybkoscia i sprawnoscia dzialania w moim przypadku. wszystko w milej profesjonalnej atmosferze na kazdym etapie.
@Minieri: Dopytałem się Mamy dokładniej co do bólu. Mówi, że ciężko jej stwierdzić, żeby dzisiaj bolało jakoś bardziej niż rok temu. Także no pociesz Mamę swoją, że nie ma co się nastawiać, że ból się będzie tylko nasilał.
@Minieri ojciec ostatnio dostał skierowanie do laryngologa i poprosił żebym go zapisał, a w skierowaniu nie było zaznaczone pilne - w 3 przychodniach dostałem informację, że miejsca są po 2026, a w jednej przychodni usłyszałem że za 6 lat. Przecież to jakaś #!$%@? abstrakcja, ktoś naprawdę się zapisuje na wizytę do laryngologa za 6 lat? Do tej pory nie mogę tego rozchodzić xD
@Minieri: ja jako osoba niedowidząca, jak potrzebowałam nowych okularów na "zaraz" bo mi się zniszczyły. To wizytę u okulisty miałam mieć na rok później (σ ͜ʖσ)

A operacja która mogła mi uratować wzrok w lewym oku została uznana za "chirurgie plastyczną" której nfz nie refunduje

Ofc poszłam prywatnie zrobić okulary bo bez nich kompletnie nic nie widzę, a ty mirku trzymaj się tam
Powinno być do 7 dni


@DziobakP: z tego co kojarzę to napisane jest niezwłocznie, ciężko żeby Ci operację planową zrobili z dnia na dzień. 6 tygodni to nie był długi czas, szczególnie że z nadgarstkiem bujałem się od roku albo dwóch.

W przeciągu 7 dni to miałem ortopedę (kontrola po operacji), ale tylko dlatego że miałem ZDK, bez tego kontrola po operacji 3 miesiące xD

Paranoja