Wpis z mikrobloga

Na co zwracać uwage przy kupnie monitora? Zrobiłem sobie szybki przegląd cenowy i da sie zauwazyc ze średnica wcale nie jest najważniejszym czynnikiem zmiany ceny, widziałem olbrzymy za 800zl i kurduple za 1500. Na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę?

Potrzebuje monitora uniwersalnego - będzie do niego podłaczany laptop służbowy (troszke kodzenia), laptop prywatny (do giercowania i oglądania yt) i pewnie switcha bedzie podłączał.

Macie coś do polecenia tak myśle do 800zł? 24 cale to maks, też nie chce mieć jakiegoś molocha co mi laptopy popali xD
#monitory #pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OmarBongo: Zależy do czego potrzebne ale główne parametry to Przekątna, rodzaj matrycy (ips, tn, oled, Va), refresh rate (60 hz lub 144 albo i więcej) pokrycie barw srgb, rozdzielczość (2k, 4k itp)
  • Odpowiedz
@OmarBongo: Jak po prostu to gierek to bierzesz 23,8 cali 144 hz,IPS (tutaj ips ze względu na kąty widzienia jak chcesz sobie coś obejrzeć) natomiast w dynamicznych grach może być trochę smużenia i tyle
  • Odpowiedz
@Steczny: no wlasnie jak pisałem potrzebuje do "wszystkiego" i wiem ze to marzenie ścietej głowy, ale z drugiej strony nie jestem jakims filmomaniakiem co się bedzie pluł o inne kolory czy coś xD oo faktycznie odswieżanie jest ważne, zapomniałem o tym, dziena!
  • Odpowiedz
@OmarBongo: Generalnie ja dzielę monitory też na pary rozdzielczość/wielkość, bo PPI wychodzi wtedy dobrze dla oka.
Tak więc jak:
24" to 1080p
jak 27" to 1440p
32"+ to 2160p
Z technologii
  • Odpowiedz
będzie do niego podłaczany laptop służbowy (troszke kodzenia)

24 cale to maks, też nie chce mieć jakiegoś molocha co mi laptopy popali xD


@OmarBongo: rozważyłbym jednak 27" i 1440p. Wydaje się niewiele, ale różnica w komforcie pracy (większa przestrzeń robocza) ogromny.
  • Odpowiedz