Wpis z mikrobloga

Wszystko by było świetnie gdyby nie te związki zawodowe! #sii #januszex
Ani razu nie widziałem jakiegokolwiek komentarza dlaczego związki zawodowe to rak. Któryś ekspert mógłby wyjaśnić dlaczego walka ze złymi praktykami firmy jest rakiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moim zdaniem takie coś w każdej kontraktornii by się przydało gdzie pracownik potrafi dostawać ~20% tego co płaci klient, często dodatkowo będąc mobbingowany, bo jest traktowany jako zasób. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz d.....6 - Wszystko by było świetnie gdyby nie te związki zawodowe! #sii #januszex
An...
źródło: comment_1669729033jozPZdSrrjWJljXzbW0d5s.jpg
  • 18
@dizzy126: A ile procent ma dostawać? Dostawanie ochłapów to cena za spokój, nawet jak siedzisz przez pół roku na ławce i grasz w piłkarzyki podrywając dziewczyny z HRu. Tak długo jak pracownik dostaje tyle, ile sobie wynegocjował, to chyba nie ma szkody. Akurat w tej branży to ZZ wybitnie niepotrzebne. Pracowałem w budżetówce, w instytucji podległej jednemu z ministerstw, tam to dopiero było pole do popisu dla związków ( ͡°
dlaczego związki zawodowe to rak


@dizzy126: wolny weekend, urlop, 8 godzinnego dnia pracy, 40 godzinny tydzień pracy, zbiorowych negocjacji, wolne dni państwowe, dni chorobowe, wakacje, emerytury, renty, obowiązkowa edukacja, publiczna opieka zdrowotna, inspekcja i bezpieczeństwo pracy, ustawy regulujące prace i inna biurokracja, zakaz pracy dzieci, odpowiedzialności korporacji za śmierć w pracy, płaca minimalna

teraz chcą jeszcze 4 dniowego tygodnia pracy i gwarancji pracy zdalnej z pokryciem kosztów tego, blokują powrót do
wyższe wynagrodzenia z dupy się nie wezmą


@msichal: to zależy, bo jednak bywają pracownicy którzy potrafią zarabiać dużo mniej niż pozostali w zespole, przy niejawności stawek na takich ludziach firma doi kasę niezłą, a ze związkiem może byłoby takim osobom lepiej. Bo ciężko by było gorzej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dizzy126: tak, byłoby lepiej, pewnie wszystkim wyrównaliby stawki w dół :)
rozumiem takie myślenie jeśli chodzi o robotę na taśmie czy inną, gdzie każdy jest w stanie robić dokładnie tyle samo, w programowaniu tak nie jest i różnica plac na teoretycznie jednym stanowisku jest normalna i raczej występować musi, a mówię to raczej jako ten, który długo był tym zarabiającym dużo mniej, po prostu wiem że ja przy następnej okazji albo
A to nieprawda? Pracy nie brakuje


@Karl_Cotlet: Zależy od technologii i seniority. Rynek juniorów jest tragiczny, kontraktornie wrzucają juniorów do technologii których normalnie by nie robili a potem zostają im do wyboru inne kontraktownie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@msichal: Czyli, lekcja źycia obowiązkowa dla młodego to żeby pracodawca ruchał go na kasę. ...... Skąd wy sie ludzie bierzecie? Po pierwsze uważam, że wynagrodzenia powinny być zawsze jawne. Po drugie ni w ząb nie rozumiem czemu wy bronicie ludzi którzy chcą nas tylko wydoić i zrobić niewolników. Przecież tym bogatym to najlepiej żeby człowiek mordę zamkną i za miskę robił, a ty jeszcze im przyklaskujesz. No nie pojęte dla mnie