Wpis z mikrobloga

@CorkyModerator: Da się dość dobrze ocenić sam przebieg faz na podstawie częstotliwości oddechu i tętna. Nie będzie to na tyle dokładne badanie co tym dedykowanym sprzętem, wiadomo, ale dokładność na przykładzie Apple watcha jest zaskakująco dobra (88-60% pokrycia, zależnie od fazy)
Tu cały link do filmiku:

https://youtu.be/LPqtfC70QTU

Zgadzam się, idealnie nie jest, ale tez nie ma co na sile udawać ze to jest gowno warte, bo nie jest ( ͡°
Serjakub - @CorkyModerator: Da się dość dobrze ocenić sam przebieg faz na podstawie c...

źródło: comment_1669628017atIsXW1PmnONq1DsBzqgam.jpg

Pobierz
Da się, proponuję dla testu napić się paru piw zaraz przed snem i spać nawet 10h, a potem dla kontrastu bez alkoholu chociaż 6h. Wynik będzie diametralnie inny na korzyść drugiej opcji. A to tylko na podstawie tego "nic nie znaczącego tętna".


@tyu38: ale to rownie dobrze mozesz sobie puls i saturacje probowac zmierzyc po wypicu paro piw i tez dostaniesz odbiegajace od normy wyniki.

Garmin opiera swoje "badanie" snu na
@white_coffee: ja jestem zdania co @CorkyModerator:
Obserwowalem jakosc snu oraz body baterry na garminie i wedlug mnie to spora losowość, a mam zegarek dwa lata i algorytmy(o ile by dzialaly) to powinny juz dosyc dokladnie wyciągać wnioski z danych, ktore mi dostarczam.
O dziwno teraz nawet tętno za bardzo nie zareagowalo na chorobe, bo srednie spoczynkowe ostatnie tygodnie mialem 44, od soboty chyba grypa czy jakies przeziebienie i nadal 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tigermass: samo tętno spoczynkowe rzeczywiście nie jest dobrym wskaźnikiem. Zacznij mierzyć i analizować trend HRV które samo w sobie daje dużo więcej informacji o stanie organizmu aniżeli tętno spoczynkowe. W połączeniu z trendem tętna spoczynkowego to już na prawdę dużo można przeanalizować, np typ zmęczenia organizmu treningiem, choroby, itp.