Wpis z mikrobloga

AWS ma 120 "produktów" a każdy z nich sprowadza się ZAWSZE do tego samego: chcę serwer na którym działa jakieś oprogramowanie i tyle

Takie są fakty


@igor0906: Tylko co to za znaczenie, że pod spodem jest serwer na którym działa to oprogramowanie?
Tym sposobem wszystko można sprowadzić do absurdu.
Po co komuś certyfikaty sieciowe cisco jak to wszystko działa na zwykłym serwerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spidero: Nie zrozumiałeś co napisałem. Jeśli ktoś twierdzi, że potrzebuje certyfikatu aby wyklikać sobie prze UI wynajęcie serwera - bo to robi 99% użytkowników tych platform - to jest idiotą

Może 0,00001 procent użytkowników potrzebuje wynająć 10 tysięcy komputerów aby przerobić petabajty danych i wtedy dokłądna znajomość takich platform może się przydać ale tylko wtedy
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś twierdzi, że potrzebuje certyfikatu aby wyklikać sobie prze UI wynajęcie serwera - bo to robi 99% użytkowników tych platform - to jest idiotą


@igor0906: Ale poza tobą nikt tak nie twierdzi, bo te certyfikaty nie sa od tego żeby wiedzieć jak wyklikać przez UI wynajęcie serwera.
  • Odpowiedz
@some_ONE: Nie zrozumiałeś co napisałem. CISCO ma sens bo pokazuje, że człowiek nie tylko stworzy samemu sieć ale również, rozumie protokoły sieciowe i to jak to faktycznie działa. AWS to jest tylko sklep i certyfikowanie się z obsługi sklepu jest żałosne bo za 10 lat może już ich nie być na rynku a TCP, UDP itd i inne protokoły sieciowe dalej będą używane więc to jest konkretna uniwersalna wiedza na
  • Odpowiedz
@some_ONE: Mnie nie obchodzi co aktualnie twierdzi większość, ja piszę jakie są fakty. Fakty są takie, że za 10 - 15 lat już nie będzie AWS i GCP i ludzie którzy poświęcili długie miesiące aby się nauczyć "jak wyklinać" nic nie będą z tego mieli. Już mamy wręcz groteskową sytuację, że ludzie którzy używają bucketów nie wiedzą, że to są gloryfikowane serwery FTP
  • Odpowiedz
Fakty są takie, że za 10 - 15 lat już nie będzie AWS i GCP i ludzie którzy poświęcili długie miesiące aby się nauczyć "jak wyklinać" nic nie będą z tego mieli. Już mamy wręcz groteskową sytuację, że ludzie którzy używają bucketów nie wiedzą, że to są gloryfikowane serwery FTP


@igor0906: Ostra odklejka.
  • Odpowiedz
@igor0906: Projekcje schowaj do swojej kieszeni xD Stwierdzenie że cloud to hehe głównie wynajem serwerów, to zwykła ignorancja. Diluj z tym, nawet nie znasz bardziej zaawansowanych usług na cloudzie i coś tam p--------z pod nosem o wynajmie serwerów xD
  • Odpowiedz
@igor0906: chyba większych głupot o Cloud dawno nie czytałem. I ty jeszcze mówisz że całe dnie w tym pracujesz xD
Gościu, gdyby nie robienie certów przeze mnie i moich współpracowników to byśmy leżeli i kwiczeli, bo jedyne co to byśmy właśnie wiedzieli jak postawić "eCeDwójki" i na tym skończyła by się nasza wiedza xD
no chyba że ktoś cię za rączkę prowadzi przez cały projekt, to wtedy się nauczysz, ale
  • Odpowiedz
NIe jest tajemnicą, że AWS czy GCP specjalnie mają tak z-----e UI aby trudniej było się w tym poruszać. Fakt, że istnieją (((certyfikaty))) z tych platform to jakiś żart. Certyfikat aby pokazać, że wiesz jak wynająć serwer xD


@igor0906: na GCP Cloud Enginer masz case study z implementacji uslug
masz np najtaniej albo najbardziej odpowiednio zaimplementowac do zadania. Czesto masz pare pytan gdzie abcd sa te same a tylko sie
  • Odpowiedz