Wpis z mikrobloga

Natalista w dyskusji o antynataliźmie: Jak Ci się nie podoba na świecie to zawsze możesz strzelić magika.

Natalista zapytany o eutanazje na życzenie dla dorosłych: Jestem za eutanazje tylko w ścisłe uzasadnionych przypadkach jak komuś się nie podobaświat to jest depresja i trzeba leczyć.

https://www.wykop.pl/wpis/68997725

Dziecioroby zdecydujcie się.

Widzę, że dominuje średniowieczne postrzeganie świata u nas: Urodziłeś się bez swojej zgody ale to my damy Ci zgodę aby się wylogować bo sam zdecydować nie możesz.

#antynatalizm
  • 40
@kopawdupeswiniom on tego nie rozumie.

Ma inne myślenie polegające na przyjęciu pewnych aksjomatów.

Dla większości ludzi życie jest wartością bo tak. Nawet ludzkie życie przepełnione w 99,9999 % ma wartość bo costam costam...

To jest instynkt przetrwania przełożony na logikę oraz jakieś post religijne brednie.

Czlowiek ktory mowi ze zycie ma wartosc bo tak. Musiałby sam się zastanowić dlaczego tak myśli co powoduje takie myślenie u niego.

Ale taka introspekcja nie jest
@galek:

Rosja od początku wojny zamordowała ponad 5 500 bezbronnych cywilów. Tfu, nie zamordowała! Chciałem powiedzieć "idealnie rozwiązała wszystkie problemy ponad 5 tysiącom Ukraińców". Inne 7 890 rannych nie miało tyle szczęścia - przeżyło i muszą nadal rozwiązywać swoje problemy życiowe.

Logika nie do podważenia!
No dobrze mistrzu zrobiłeś fikołki pomiędzy eutanazja a zabójstwem ale idąc za twoim postem


@galek: Żadne fikołki bo gość napisał że śmierć jest rozwiązaniem problemów a nie samobójstwo jest rozwiązaniem problemów.

Wolałbyś zginąć czy być ciężko okaleczony i cierpieć codziennie przez następne 20, 30 lat ?


@galek: Nie dziwię się że ktoś kto widzi tylko takie dwie opcje jest antynatalistą. W sumie to nawet bym się zdziwił gdybyś nie był...
Ale jak ty Dostrzegasz wartość w życiu pomimo cierpienia to ok tylko nie wrzucaj w to innych


@galek: Tak dostrzegam. A jeśli będę kogoś wrzucał to swoje dzieci. I to one mają prawo mieć do mnie ewentualne pretensje, nie Ty.