Wpis z mikrobloga

Mirki z #grzyby mam prośbę

Mam 8 letniego siostrzeńca ze spektrum autyzmu który kocha grzyby. Czyta o nich non stop, szkicuje je bo dostał sztalugę a szkicowanie go wycisza i generalnie ten temat go wyciągnął tak, że o grzybach zawsze chętnie porozmawia - dla mnie to ideał bo w końcu mam trochę łatwiej z kontaktem i możemy razem pogadać o grzybach ( ͡º ͜ʖ͡º)

Akurat wysyłam paczkę do siostry więc dostaje ode mnie porządne cienkopisy o różnych końcówkach i wypalone laserem grzyby, bo pytałem czy nie chciałby sobie spróbować pirografu - może to go zajawi, nie wiem.

ALE. Czy znacie może jakieś stare atlasy grzybów gdzie byłyby naprawdę ładne ryciny ręcznie malowane?

Potrzebowałbym tytuł i autora, a najlepiej jeszcze zdjęcie, chciałby zapolować na parę książek, żeby młody miał z czego brać inspirację do szkicowania - jego trzy albumy już mu się znudziły, nowe książki nie są aż tak ładnie wydane i najczęściej mają minimalistyczne grafiki albo zdjecia, a w starych z tego co pamiętam były szkice.

Z góry dzięki za pomoc.
bkwas - Mirki z #grzyby mam prośbę 

Mam 8 letniego siostrzeńca ze spektrum autyzmu k...

źródło: comment_1669273021mzAoeLIlJ09XyHWnclShOl.jpg

Pobierz
  • 39
@Tygrysia_Lilia nenene, jestem człowiekiem który po prostu już dawno odkrył (nazwa moja)
"zdrowy egoizm"

Pomagaj innym -> będzie Ci lepiej. A przy okazji pomożesz innym.

Czasem działa, czasem nie ale generalnie robię takie rzeczy często bardziej dla siebie jak dla innych, bo mam częste doły. I pomaga.

To trochę wredne spojrzenie, ale przynajmniej nie zaklamujace rzeczywistości. Poza tym naprawdę lubię młodego, a nie mam dużo okazji być na drugim końcu Polski niestety.