Wpis z mikrobloga

akurat maseczki w szpitalach i przychodniach to ogromny plus, jedyna pozytywna zmiana jaka przyszła z pandemią


@OpresjaWsteczna: Jak to dobrze, że mam zaświadczenie zwalniające oraz poza apteką nie korzystam z naszego zdrowotnego przybytku bo coś czuję, że przez takich jak Ty na zawsze tam to gówno zostanie. Lekarzy mi nie szkoda ale pacjentów już tak. xD

nie za bardzo w to wierzę, że są w stanie coś powstrzymać

Szczególnie noszone wiele
@Pieniek1991: Ja nie korzystam z "darmowej" służby zdrowia, ale nawet u dentysty się coś opóźni (bo mimo zapasu przedłuży się wizyta)
Ale w takich miejscach to raczej przymykają oko, bo nie chcą stracić dolarów

Więc nie raz i nie drugi gdzieś się poczeka
takich jak ja? Czyli jakich?


@OpresjaWsteczna: Panikarzy? Jakoś przed marcem 2020 nie nosiliśmy żadnych szmat w przybytkach medycznych i co? Wyginęliśmy?

wystarczy, by każdy kaszlał w swoją maseczkę, bez znaczenia jak często używaną, a nie w stronę innych ludzi siedzących w przychodni


@OpresjaWsteczna: Ja w żadną maseczkę kaszlał nie będę, mam zaświadczenie zwalniające a jakbym nie miał to i tak bym nie nosił bo ten obowiązek jest wątpliwy prawnie. A
@Pieniek1991: u mojego dentysty się przykładają, więc niestety mimo że robią zapas czasu to się opoźnia
Chociażby moja ósemka- ktoś sobie w kolejce poczekał nieźle, bo były komplikacje

Więc nie będę marudzić o że drogo i niepunktualnie, bo chcę żeby robili porządnie

W aptekach nie czepiają się od jakiegoś czasu, nawet same farmaceutki nie noszą, a kiedyś by miotłą pogoniły
@analogiczna: Też zauważam, ze w aptekach nikt tego nie pilnuje i dobrze. Liczę, że to umrze śmiercią naturalną a najlepiej jak pacjent nie będzie musiał a lekarze i reszta personelu medycznego będzie mieć obowiązek FFP2/3 w końcu to oni się domagali tego więc niech noszą i się chronią.
panikarzy xD

Nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłeś, że należę do takich ludzi, ale muszę przyznać, że zrobiłeś mi tym dzień


@OpresjaWsteczna: Każdy kto popiera noszenie tego gówna gdziekolwiek do takich należy. Jakoś omijasz to, ze przed marcem 2020 nikt tego nie nosił nigdzie i co się stało? xD Tak samo omijasz to że wystarczy chorych zapisywać na konretną godzinę i nikt nie będzie wysiadywał w poczekalni czekając aż lekarz przyjmie.
@rzep:
dajesz jedno badanie z 2013 które stwierdza że maski "mogą redukować"

tymczasem metaanaliza mówi że maski #!$%@? dają.

co jest wyższym dowodem naukowym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

metaanaliza badań prowadzonych w latach 1946-2018 co do ochrony przed wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. Źródło CDC
Centers for Disease Control and Prevention
https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/19-0994_article

Rozdział FACE MASKS " In pooled analysis, we found no significant reduction in influenza transmission with
Pobierz AdamProsty - @rzep: 
dajesz jedno badanie z 2013 które stwierdza że maski "mogą redu...
źródło: comment_1669208989XjxMw6M5EIL5YfiNqDBdcJ.gif