Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 126
Pisanie z biurwami HR-owymi w sprawie ogłoszeń o pracę jest 1:1 jak pisanie z laskami na #tinder.

Parę dni temu dostałem wiadomość z pytaniem o moje oczekiwania finansowe, po czym odpowiedziałem pytaniem jakie są Państwa widełki (bo nigdzie nie zostały podane a nie chcę się wkopać jak rzucę za dużo), po czym zostałem zghostowany XD
Normalnie jakby na tinderze padło pytanie o mój wzrost a ja bym odpowiedział pytaniem o wagę, reakcja 1:1 XD

Albo moje ulubione - "odezwiemy się do Pana, nieważne czy się uda czy nie" xD
To jest taki sam farmazon jak laski, które piszą że odezwą się choćby nie wiem co, a po pierwszej randce, usuwają parę XD

I jak tu nie dostać raka ehh

#pracbaza #korposwiat
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@razem: ale ty rozumiesz że pracodawca zawsze będzie szukał najtańszego parobasa, a ja może nie mam ochoty żyć w ciągłych domysłach, czy stawka którą wołam jest za duża? jak pracownik ma się dostosować do potrzeb rynku jak analizy i raporty wynagrodzeń swoje a pracodawcy swoje xD
  • Odpowiedz
@atipicadepressio: HR to jest parodia. D--a kiedyś mi dzwoni na telefon - 1 etap rozmowy. Pytanie ile chce zarabiać. Podaje kwotę prosto z mostu. D--a ok, zero jakiś reakcji, że za dużo. Po 3, finalnym etapie mówią mi, że jestem idealnym kandydatem i chętnie mnie zatrudnią, ale nie za tyle ile podałem. Myślałem, że tam jebnę. Zmarnowali tylko mój czas.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@atipicadepressio: problem polega na tym że Ty się tym przejmujesz, a powinien mieć to w chuju i traktować aplikwoanie do pracy jak picie hebraty. Wypijesz 2-3 w ciągu dnia i nawet nie pamiętasz że piłeś. Nie ma co się trapić takimi p--------i.
  • Odpowiedz
Faktycznie te laski są tak puste że nawet o wzrost pytają?


@gaarahokage: tak.
Mają prawo mieć standardy.

Tak samo ty masz prawo chcieć młodą, szczupłą i zawsze chętną i z dużymi bimbałkami.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@bartez_94: wiem ile chce ale moja sytuacja życiowa trochę nie pozwala mi na rzucanie losowych kwot dlatego wolałbym się dostosować, nawet gdybym miał zarabiać trochę mniej
  • Odpowiedz
@atipicadepressio: Prawda jak wysyłałem takiej HRówce swoje CV to zero odpowiedzi.
Ale jak znalazłem sobie HRówkę Szwedkę, która odwzajemniła moje propozycje, to nagle polskie HRówki zaczęły same zagadywać.
  • Odpowiedz
@atipicadepressio: no ja szukam aktualnie pracy żeby zdobyć doświadczenie i połączyć ze studiami to oczywiście szmaty z HR na rozmowie nawciskały mi bajek o elastycznym czasie pracy co dla mnie jako studenta dziennego jest git, oczywiście na szkoleniu okazało się że jest elastyczny ale po 3 miesiącach xD początkowo bym musiał być w godzinach które kolidują mi ze studiami. Czas zmarnowany
  • Odpowiedz
jakie są Państwa widełki, po czym zostałem zghostowany XD


@atipicadepressio: Ale co w tym złego? Skoro szukają kogoś kto się o takie rzeczy nie pyta to tylko lepiej że przestali zawracać dupę.

wiem ile chce ale moja sytuacja życiowa trochę nie pozwala mi na rzucanie losowych kwot dlatego wolałbym się dostosować, nawet gdybym miał zarabiać trochę
  • Odpowiedz