Wpis z mikrobloga

@gorzki99: Bardziej tematy około budowlane, ostatnio kupił sobie wkrętarkę makity, nosi ze sobą dwie walizki z narzędziami wypełnione bitami, wiertłami i innymi rzeczami, czasem drzwi odrestauruje, albo wymaluje garaż.
@lubaxd: okolobudowlane i 100pln to nie latwy temat :)

Jak nie robi zarobkowo tylo hobbystycznie to polecam sie zainteresowac elektronarzedziami z...lidla. Tymi na akku a nie sieciowymi.

Serio robia robote jesli chodzi o domowe zastosowania czy hobby. A jak juz zacznie uzywac akku to do sieci nie wroci :)
@gorzki99: Posiada narzędzia Parkside, ostatnio pozyczał ode mnie latarke więc może latarka akumulatorowa, za stówkę raczej ciężko będzie o solidny zestaw kluczy czy czegoś w tym rodzaju. Są jakieś narzędzia które są potrzebne ale nie jest to jakiś must have ? Coś czego nigdy za wiele ? Albo dobrze jest mieć tego zapas
Ma już makitę.


@Zbyszek_Kudriawcew: I z tej makity ma:
-wiertrkowkretarke
-szlifierke katowa
-glueguna
-szlifierke oscylacyjna
-wkretak elektryczny
-i w #!$%@? innych narzedzi.

Są jakieś narzędzia które są potrzebne ale nie jest to jakiś must have ? Coś czego nigdy za wiele ? Albo dobrze jest mieć tego zapas


@lubaxd: IMHO nie w ta strone. Zapas szlifierek Ci niepotrzebny. Ale np gluegun na akku sie potrafi przydac. Roznorodnosc sie iczy bo
@lubaxd: Noże składane to jak dla mnie milwaukee i model fastback. Mam takiego i kumpel z byłej pracy też. Wytrzymały i daje radę, nie klęka. Co do grzechotek to mam osobiście saty na 1/4 i na razie nie narzekam. Jak mechanizm się rozleci, można wymienić i dalej używać. Dobre grzechotki są jeszcze firmy king tony.
@lubaxd: Rękawice albo rękawiczki mechaniczne/budowlane to jedynie Mechanix. Kosztują swoje, fakt, lecz nigdy nie miałem lepszych. Mam jedną parę zimowych i spokojnie można używać ich jako zwykłe rękawiczki. Dodatkowo mam takie przeorane, przy jakich wymianach drążków i innych głupot w samochodzie i nie podarły się, nie poprzecierały. Faktem jest, że w USA stosują je normalnie mechanicy do pracy.
@lubaxd: Są drogie rękawice, wygodne, wytrzymałe i tak dalej. Ale z rękawicami jest jeden problem, że niekiedy upier... je tak, że odechciewa ci się je prać/czyścić. Nieraz ubabrałem się pianką montażową, jakimś dysperbitem, czy nawet gó*nem (bo przy kanalizacj też mi się zdarzyło robić) i wtedy po prostu śmietnik. O drapiących wełnach nie wspomnę.
Dokładnie. Dlatego jak już ma aku i ładowarkę z Makity (a pewnie i Makpack), to niech się trzyma jednego systemu. Zwłaszcza, że to profi.


@Zbyszek_Kudriawcew: Co do trzymania sie jednego systemu to sie zgodze. Zawsze mozesz latwo baterie przelozyc bo pasuje.

Co do profi to mniej sie zgodze ale racja. NIe jest to jakas #!$%@?. Jest ok.

Niemniej Najtansza nie jest. I o ile wczesniej sie zgodzilem ze jeden system jest