Wpis z mikrobloga

Czy jestem jedyną osobą na ziemi, która uważa pokrowce/etui na telefon za paranoję?


#!$%@?, przecież to obraża moją inteligencję. Kupuję nowoczesnego smartfona, którego projektanci chwalą się, że jest on supercienki, superlekki, ma obudowę z takiego czy innego wyszukanego materiału, do tego specjalny ergonomiczny kształt ułatwiający używanie, do tego unikalną stylistykę, jest piękny i zgrabny i w ogóle cudowny. A POTEM GO #!$%@? PAKUJĘ DO JAKIEGOŚ KONDOMA??!!1!!??oneonejedenaście!!1!!??

Nie dość, że zaczyna wyglądać jak kupa, nie dość że wtedy prawie wszystkie modele wyglądają identycznie, to przede wszystkim traci WSZYSTKIE właściwości, które często przesądzają o zakupie. Już nie jest poręczny, już nie jest cienki, już nie ma ergonomicznego kształtu. Czytamy w jakiejś tam recenzji, że SGS4 dzięki swej niewielkiej grubości świetnie się nosi w kieszeni spodni, ale co z tego, skoro potem zostanie wsadzony w kawał gumy, stanie się dwa razy grubszy i #!$%@? strzeli jego atuty. Co z tego, że ma dość oryginalny wzór na tylnej klapce, co z tego że ma estetyczną srebrną ramkę dookoła wyświetlacza, która chociaż trochę urozmaica jego nudny jak #!$%@? wygląd. Nieeeee, przecież tego wszystkiego nie będzie widać, bo będzie pod pokrowcem. FUCK LOGIC #!$%@?

OK, robi się to po to, żeby telefon się nie zniszczył. Ale gdzie sens, skoro tego nie widać? Patrzcie jaki mam fajny niezniszczony telefon, zaraz go wyjmę z tego #!$%@? obrzydliwego kondoma i zobaczycie. Ooo jaki ładny, sam go widzę pierwszy raz od pół roku. No #!$%@?, to tak jak by ktoś poszedł na eleganckie przyjęcie w dresie założonym na super drogi garnitur, no bo przecież może się ubrudzić, więc lepiej dresik na zewnątrz, wygodny taki i w ogóle fajny.



#gorzkiezale #oswiadczenie #mowiejakjest #telefony #samsung #firstworldproblems
  • 106
  • Odpowiedz
@jamtojest: mialem 4x hd zajebiscie wygladal i trzymał się bez żadnych #!$%@? silikonow lub etui (a mialem w zestawie jakis do niego). wydaje mi sie, ze takie cos przechodzi z czasem na poczaktu kupujesz takie sprzety to byleby sie nie #!$%@? ani zeby ryski nie bylo i uzywasz tak "a moze bede chcial sprzedac pozniej to zeby na wartosci nie stracilo a moze UPADNIE I CO BEDZIE". teraz mam #!$%@?,
P.....l - @jamtojest: mialem 4x hd zajebiscie wygladal i trzymał się bez żadnych #!$%...

źródło: comment_5laHFi4atrHbvGoCvZaGYu8cb7oJ1oK7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jamtojest: a i skoro szukasz logiki w noszeniu etui to dodam kolejny argument: Moje etui zapobiega powstawaniu tłustych śladów, bo rozmawiam przez "zamknięty" telefon, więc nie przykładam ekranu bezpośrednio do twarzy.

Zatem ekran jest non-stop czysty.
  • Odpowiedz
@Wulfee: Właśnie że skóra się niszczy od siadania i to bardzo. W ogóle meble ze skóry są dużo mniej trwałe od większości tkanin ;) W tym sensie, że wycierają się dużo szybciej. Widać to dobrze na przykładzie foteli samochodowych, w samochodzie ok. 10 letnim normalny materiał będzie może lekko wytarty, ale wciął ładny, natomiast skóra, jeśli ktoś o nią nie dbał jakoś szczególnie, prawie na pewno będzie mocno wytarta i
  • Odpowiedz
@Wulfee: Co do tych tłustych śladów itd., to trzeba by było zapytać o sens stosowania w ogóle takich wyświetlaczy ;) Jak wchodziły dotykowce, był to mój główny argument na nie - no przecież jak to będzie wyglądało takie wypalcowane :P
  • Odpowiedz
Jak się rysuje od wkładania do kieszeni, to jest prosty wniosek - producent dał dupy i zastosował beznadziejne materiały


@jamtojest: No niestety tak już jest, dlatego ja wolę używać etui i je później wymienić.

A tak to jestem w stanie ci przyznać rację, ale wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju
  • Odpowiedz
@Persil: No ja mam ogólnie takie podejście, że telefon jest do używania jak dupa do srania. Ma mi służyć, a nie ja jemu. Dbam o swoje sprzęty, utrzymuję w dobrym stanie, ale bez przesady. Ale tego SGS4 naprawdę mi było szkoda, bo ta klapka jest skandalicznie podatna na rysy i nie ma fizycznej możliwości, żeby po paru miesiącach nie wyglądał dramatycznie. Dostałem etui w prezencie, na razie założyłem... ciekawe jak
  • Odpowiedz
@jamtojest: Ale co ci sie w S4 rysuje? Mam 2 takie egzemplarze w domu, poki co zero zarysowan, a jeden juz ponad pol roku ma.

Jeszcze inna sprawa, ze sam nigdy nie widzialem sensu kupowania takiej etui lub folii na wyswietlacz. Przy obecnych materialach ciezko to zarysowac, a jak juz zarysujesz to folia tutaj nie da rady.
  • Odpowiedz