Wpis z mikrobloga

@statystyczny_yt Zazwyczaj wtorek co wymuszałoby wzięcie urlopu (nie jestem z Krakowa).

Mogłaby być jakaś wejściówka w dobrej cenie obejmująca wszystkie muzea w mieście (miejskie i narodowe).

Nawet Bazylika Mariacka płatna dla turystów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@statystyczny_yt Wiem, wiem. Chodzi mi o to rozdrobnienie. Osobno bilety do Bazyliki, osobno na Zamek królewski, osobno do Katedry, osobno do muzeum miasta Krakowa, osobno do muzeum narodowego w Krakowie (osobno do muzeum Czartoryskich, które jest częścią muzeum narodowego).

Chyba prędzej wybiorę się do Berlina, museum pass za te 30 ojro i zwiedzę ile zdążę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nosacz_ninja: przecież listopad na zamku jest za darmo, więc jakim cudem zapłaciłeś za wstęp na wystawy? Ogólnie się zgadzam, takie miejsca powinny być za darmo i to bez żadnych ograniczeń wiekowych, szczególnie oburza dawanie hajsu na zwiedzanie kościołów, no ale jak pisałam i jak ktoś pisał wyżej: zamek w listopadzie jest za darmo, a każde muzeum ma dzień wejścia za darmo.
@ksanthippe Zamek jest za darmo od 13 (i piszą o jakimś limicie tych darmowych wejściówek), od 9:30 do 13 normalnie płacisz.
Do Krakowa mam trochę kilometrów, a chciałem od rana jak najwięcej zobaczyć więc kupiłem bilety na zwiedzanie przed tą 13 ¯_(ツ)_/¯
@ksanthippe Dobre i od tej 13. Jakbym mieszkał na miejscu albo pod Krakowem też bym robił tak by się załapać na darmowe wejście, a tak to jak już poświęciłem sobotę to chciałem mieć pewność, że wszystko zobaczę.

Racja. W urlop muszę się wybrać w taki dzień gdzie większość muzeów jest za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)