Wpis z mikrobloga

Co myślicie o trwałej ondulacji z #zakola?
Od lat mam problem z moimi włosami, bardzo cienkie i nigdy nie chciały się układać, no chyba że nawaliłem na nie detergentów, że były twarde jak skała. Do tego zakolasta linia włosów od dziecka, która w wieku 20 lat się pogłębiła do norwooda 2. Mam zamiar zrobić transplantację, ale to za parę lat, do tego czasu nie wiem, co robić.

Byłem na łyso i o ile estetycznie było w miarę ok, to pod względem funkcjonalnym nie chciałbym do tego wracać; zimno w głowę zimą, latem zawsze trzeba nosić czapkę, opaska na czoło podczas ćwiczeń, bo się mocno pocę. Myślałem właśnie o trwałej, włosy poza okolicą zakoli są mocne, włącznie z gniazdem i wydaje mi się, że może to jakoś pomóc w kwestii stylizacji włosów i zakrycia zakoli.

Próbował z was ktoś? Bo nie wiem czy jest sens wydawać na to pieniądze.

#fryzjer #fryzura #modameska #looksmaxing #wlosy
  • 4
@OktawianAugust nie zakryjesz tego całkowicie, ale raczej wystylizujesz. Dobry fryzjer powinien ci doradzić. Coś mi się nie chce wierzyć, że się nie mogą układać. Czego używałeś? Też nie mam najgrubszych włosów, ale przy odpowiednich kosmetykach fajnie się układają.
Btw jak estetycznie na łyso było ok, to funkcjonalność, to już chyba jest mniejszy problem. Zimą i tak większość nosi czapkę, latem możesz sobie nosić jakiś fajny, lekki kaszkiet i przy okazji masz spoko
@OktawianAugust: No to zależy jaką masz linię włosów i jak grube i długie włosy. Poza tym zasłonienie zakoli to raczej kwestia ułożenia fryzury. Z krótszych możesz sobie zasłonić klasycznym middle partem, lub french cropem i nie musisz robić do tego trwałej. Jeśli masz zniszczone włosy to prawdopodobnie żaden ogarnięty fryzjer nie zrobi ci trwalej, bo sam ten zabieg w jakimś stopniu niszczy włosy. Między trwałymi trzeba zrobić przynajmniej raz zabieg regeneracyjny.