Wpis z mikrobloga

Odkryłem zatrważającą prawdę.

W tej Polsce już każdy (oprócz mnie) ma ogromny majątek, chatę, pięć mieszkań, w tym jedno w dużym mieście, milion na koncie, dolary w skarpecie i drogie auto.

Sprytne Polaczki ociekają Szmalem, a jak z nimi gadasz to narzekają, że nic nie mają.

Wszyscy podają ci podstawę wynagrodzenia, bez dodatków zaokrągloną w dół. Jak mają np. 3999, 2 pod stołem, dodatki za nadgodziny, 15 tysięcy dodatkowo z przekrętów, socjali i innych źródeł to powiedzą ci:

"Eeee zarabiam 3 k z hakiem"

Wszyscy mają w piwnicach walizki z pieniędzmi sztabkami złota. Jest narzekanie na biedę, a jak wejdziesz do galerii, czy restauracji to tabuny wściekłych tłumów, którzy wydają w tam w dwie godziny tyle ile ja zarabiam 2 tygodnie.

Sprytne Polaczki robią przekręty, dostają trzynastki, premie, odszkodowania, rzucają fajki za granicę i ociekają złotem.

Pielęgniarki i lekarze narzekają jaka bieda, a na dodatkach covidowych posplacali kredyty i domy pobudowali, chociaż zdechło 200 k ludzi.

Mieszkam przy granicy z Niemcami to jakieś wytatuowane karki, szemrane typy mają tu wille, wożą się autami o wartości domów i mieszkań, jak wracałem wczoraj z roboty to w ciągu pięciu minut minąłem z 10 fur za 300-600 k, a jadę przez zadupie, gdzie przejechało może z 40 aut.

Idą tu grube przewały, rzuty. Jak jeżdżę po lasach w nocy to zawsze trafiam na dwie fury stojące bocznymi szybami do siebie i odbywają się tam mroczne, tajemnicze rozmowy o przekrętach, a zza otwartej szyby zawsze wystaje gruby nadgarstek, który trzyma żarzącego się papierosa.

Idą jakieś przewały komornicze, jakieś machloje przy przetargach i inne tego typu akcje.

I tak #!$%@? wygląda prawda, a jak gadasz z kimś to zawsze jest larum, jaki to on biedny, że ledwie koniec z końcem, a Polacy są bogatsi od Szwajcarów i Amerykanów, jedynie to wszystko spisek, mający na celu utrzymanie mnie w niewiedzy.

#praca #zarobki #pieniadze #pracbaza #przegryw #przemyslenia #koronawirus #covid19stats #dodatki #polak #stulejacontent
  • 16
@Ynfluencer: wystawnie można żyć zarabiając najniższą 3100 brutto xD Zobacz Rosjan co kupowali do niedawna najnowsze i phony po 6k zł hah. Do tego zupki kińskie jak nikt nie patrzy. Z tego co widzę większość ludzi ma kredyty na grube tysiące plnów, a kasę #!$%@?ą bananowe dzieci mające rodziców zarabiających w okolicach średniej krajowej. Niemal każdy dom na na sobie hipotekę, lub ją miał
@pawel030: Też się tak pocieszałem, ale #!$%@? prawda, poza tym nawet gdyby to zaraz inflacja pozżera motłochowi kredyty, bo system promuje tych, którzy myślą max na tydzień do przodu i konsumują na potęgę.
@Ynfluencer: zerknij czasem co stoi po jakimś nowszym blokiem, policz mieszkania, a potem ilość zaparkowanych aut.

Polacy to biedacy, nie stać ich na nic, a już w szczególności na ~2,5 samochodu per mieszkanie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Ynfluencer: Też mieszkam przy granicy, i właśnie widzę coś podobnego, same nowiusienkie audiczki po 200-300k gdzie tu najwięcej to idzie zarobić u niemca na produkcji 2k ojro jak znasz niemiecki i zapierdlasz do roboty 100km dziennie, do tego na wsiach każdy ma zajebisty domek do kompletu. Tam wbijałbym to w #!$%@? jakby to byli starsi ludzie, ale nie goscie po 30stce czy 40stce xD, bo informatykami to oni napewno nie sa.
@Pikolo51: Też bym to robił i coraz bardziej żałuję drogi życia jaka poszedłem. Załuję, że zdałem maturę i poszedłem na studia, a potem znalazłem "uczciwa" pracę za gówniane pieniądze. Też mam dużo pieniędzy, bo inwestuję, ale u mnie to jest okupione latami ciężkiej pracy, stresu, bezsenności i dostawania po łbie w pracy od przełożonych, gdzie #!$%@? jak wół, jestem dość dobry, a gówno z tego mam, ale muszę, żeby zarabiać te
@Ynfluencer: Stary, widzisz jakieś kilka % ludzi, co trzepią kasę, bo ich domy i samochody po prostu widać. Pozostałe ponad 90% ma gówno, ale ty o nich nie wiesz, bo po prostu siedzą w blokowisku wydając ostatnie pieniądze na opony zimowe do 15-letniej Astry.

Jest dokładnie odwrotnie niż mówisz. Polska jest skrajnie biednym jak na Europę krajem, a ludzie raczej zawyżają zarobki. Widziałem już sporo list płac w polskich firmach i
@Ynfluencer: mam 28lat i wśród rodziny/znajomych jakieś 5% osób które założyły swoje firmy i przędą na prawdę solidnie. Sąsiad 2 lata starszy nawet w forbsie milion przed 30 czy coś w tym stylu był :). Kuzyn ma firmę 5 osobową, na czysto zarabia 30-50k miesięcznie (motoryzacja). Inny znajomy na elewacjach (firma 12 lat, zaczynał z menelami pamiętam jak zbierał ich z osiedla) dziś jeździ Range Roverem za prawie bańkę. Jak popatrzyłem