Wpis z mikrobloga

Tym sie to rozni ze mandat to mandat. Natmiast konfiskata legalnie nabytego czegos za co sie zaplacilo to kradziez.


@gorzki99: przecież mandat, to konfiskata legalnie zarobionych środków, za które zapłaciłeś swoim czasem i od których odprowadziłeś podatki i składki. To czemu pieniądze można, a pojazdu nie?
  • Odpowiedz
Ale odebranie samochodu to nie dosc ze posrednie karanie niewinnych to jeszcze zwykla kradziez.


@gorzki99:
ty to napisałeś
i nawet jak pijanego zamkną to pośrednio będzie ukarana rodzina, wiesz o tym? a jak nie zamkną tylko finansową ukarzą to też rodzinka będzie ukarana

znów uciekasz do bronienia konsekwencji czynu, zamiast zrozumieć gdzie jest prawdziwy problem- jazda z półtorej promila albo spowodowanie wypadku

Sa kraje gdzie jest 0,0 ale jest tez dopuszczalne
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?. Jakie jeszcze głupoty wymyślisz w obronie alkoholików? Może zwyczajnie przestań chlać.


@PatologiiZew: JA #!$%@? serio az tak nie potrafisz czytac? Npisalem ze nie mam PJ i ten przepis mnie nie dotyczy. NIemniej jestem przewrazliwiony na wszelkie przejawy lamnia prawa.

A juz totalnie mam ubaw jak widze emocjonalnie podchodzace wykopki. NIe pomysla ale jest ok.

rzecież mandat, to konfiskata legalnie zarobionych środków, za które zapłaciłeś swoim czasem i od których
  • Odpowiedz
@DzonySiara: No i super. Co przewiduję oczywiście mogę się mylić

Zwykły miras nachlany autem za 40 koła dostanie wycenę takiego samochodu na 60 koła.
Celebryta, polityk, proboszcz auto za 100 koła wycena w granicach 10 koła

Chociaż i tak mi ich nie szkoda bardzo dobrze
  • Odpowiedz
Mandat jest okej, zabranie uprawnień jest okej, zabranie auta nie jest okej?


@PanKracy582: Dokladnie tak. Dodam jeszcze ze wpierdzielenie do pierdla tez jest okaj.

Miras prosciej nie potrafie. Jak nie czaisz to popros kogos o wyjasnienie.

Kurde jak to zobrazowac...

Bedzie trudno ale lap:

Kupiles se dom. Z garazem. W garazu masz dziuple i rozkrecasz auta. Nielegalne.

Jak Cie zlapia to maja Ci dom skonfiskowac = zapisany w testamencie dom na
  • Odpowiedz
Tymczasem tutaj masz nierowne traktowanie. Komus odbiora corse a drugiemu mietka czy bete...


@gorzki99:
nie przewinął się jeszcze temat kar zależny od zarobków?
bo to jest poniekąd to samo, jak w Norwegii czy innej Szwecji?
hehe, ojjj wykopki dzieci drogie, raz jest to super pomysł, ale zaraz się okazuje że jednak nie xD

znów niepotrzebnie się zirytowałem i dałem podpuścić jakimś dzieciom co to nawet PJ nie mają i trollują z
  • Odpowiedz
Mandat jest z gory znany


@gorzki99: też nie zawsze, niektóre wykroczenia są w widełkach, zresztą jest jeszcze pouczenie, ba nawet kary w kodeksie karnym nigdy nie są znane, bo są podane minimum i maksimum, a jeszcze sędzia ma do dyspozycji instytucję zawieszenia kary. A tu kara jest prosta jak konstrukcja cepa, auto lub równowartość. Nie ma dolnej granicy, nie ma górnej granicy. Auto i kropka
  • Odpowiedz
Dokladnie tak. Dodam jeszcze ze wpierdzielenie do pierdla tez jest okaj.


@gorzki99:
ale po co cytujesz to co ci pasuje? trzeba było zacytować dalszą część mojej wypowiedzi i na nią też odpowiedzieć :)

Mandat jest okej, zabranie uprawnień jest okej, zabranie auta nie jest okej?

Czym się różni czas/pieniądze uzyskane na mandat/auto/prawo jazdy?

Zmartwię cię- to jest to samo ¯_(ツ)_/¯


@PanKracy582:
będzie trudno, ale spróbuję- znaj łaskę pana:
pracujesz miesiąc
  • Odpowiedz
@gorzki99: zarzucasz innym emocjonalne podejście, ale sam grasz na emocjach. O ile rozumiem Twój argument o tym, że konfiskata legalnie nabytej własności jest nieakceptowalna (ale już grzywna w wysokości wartości samochodu taka by była – i sam tą drogą bym poszedł), to argument z żoną jest pozbawiony sensu. To sprawca czynu zabronionego ma myśleć i przewidywać. Wysoki wymiar kary ma zniechęcić go do popełnienia tego czynu, także w związku z tym,
  • Odpowiedz
@Nie_znany: Musze zagrac w totka. Wiedzialem ze wyskoczysz z widelkami. Co oczywiscie nic nie wnosi do meritum.

Fajne te widelki 5k (bo za tyle sie chyba da gruza kupic) do 200k (tyle tez chyba sie da za auto zaplacic)

Rownosc po calosci.
  • Odpowiedz
znów niepotrzebnie się zirytowałem i dałem podpuścić jakimś dzieciom co to nawet PJ nie mają i trollują z mamowej piwnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@PanKracy582: Miras istnieje duze prawdopodobienstwo ze jestem "ciut" starszy od Ciebie. Moi rodzice natomiast juz jakis czas temu zmarli.

Od jakis blisko 20 lat jestem na swoim. Wiec zluzuj majty i nie plac wrozbicie maciejowi bo cie w uja robi.
  • Odpowiedz
@gorzki99:
wszystko jasne, muszę tym razem dopisać sobie notatkę przy tobie żeś dzieciak i troll (jak nie fizycznie to mentalnie)
prosiłem:

wytłumacz mi tylko to bo od tego zależy czy będę próbował dalej z tobą dyskutować

jak nie wytłumaczysz tylko się wykręcisz no to sprawa jest jasna- gadasz o czymś bez ładu i składu i się gubisz w swoich bredniach

no ale już wiem
miłego, baw się dalej ale beze mnie
  • Odpowiedz
Z samochodu moze korzystac np zona dojezdzajac do pracy. Niekoniecznie musi mieszkac w rejonie gdzie zbiorkom ogarnia temat. I co ma teraz zrobic? Kupic na szybko nowy samochod czy sie zwonic z pracy?


@gorzki99: Może wpłynąć na męża żeby przestał pić. Aktualnie nie ma żadnego w tym interesu, przepis sprawia że jak ma mózg to ogarnie że pijaństwo męża #!$%@? jej życie w 5 minut.

Ale odebranie samochodu to nie dosc
  • Odpowiedz
zarzucasz innym emocjonalne podejście, ale sam grasz na emocjach. O ile rozumiem Twój argument o tym, że konfiskata legalnie nabytej własności jest nieakceptowalna (ale już grzywna w wysokości wartości samochodu taka by była – i sam tą drogą bym poszedł), to argument z żoną jest pozbawiony sensu. To sprawca czynu zabronionego ma myśleć i przewidywać. Wysoki wymiar kary ma zniechęcić go do popełnienia tego czynu, także w związku z tym, że kara
  • Odpowiedz
Może wpłynąć na męża żeby przestał pić


@Morf: Zartujesz prawda...prawda?

XD napisz jeszcze że zamknięcie w więzieniu to zwykłe porwanie.


@Morf: Zakniecie w wiezieniu to ukaranie sprawcy - czego nie rozumiesz?

A jak mąż pójdzie to pierdla a był jedynym żywicielem rodziny to żona nie została ukarana mimo że nic nie zrobiła? XD Zgodnie z twoją #!$%@?ą logiką to pijanemu nic nie wolno zrobić.


@Morf: Nie zostala. Moze zawsze
  • Odpowiedz
do 200k (tyle tez chyba sie da za auto zaplacic)


@gorzki99: to graj, ale dawno nie patrzyłeś w katalogi samochodów, jakiegoś dopakowanego volvo, bmw albo maybacha to w ogóle niesprawiedliwe, żeby komuś kilka baniek rekwirowali!

500 złotych to też nie jest do końca równość. Dla jednego to jest kilka dni roboty i oznacza żarcie chleba do końca miesiąca, dla drugiego wizyta dwóch klientów w ciągu kilkunastu minut. 10 lat więzienia dla
  • Odpowiedz
ale auto to już broń boże nie,


@Nie_znany: Co zes Ty sie tak tego auta uczepil? Serio nie ogarniasz tematu?

albo jak kogos zabiles z legalnie posiadanej broni to cofnac uprawnienia do jej posiadania itp

Kupiles se dom. Z garazem. W garazu masz dziuple i rozkrecasz auta. Nielegalne.

Jak Cie zlapia to maja Ci dom skonfiskowac = zapisany w testamencie dom na dzieci juz nalezy do panstwa a nie dzieci bo
  • Odpowiedz
o zes Ty sie tak tego auta uczepil?


@gorzki99: bo tego dotyczy prawo? Chyba, że czegoś nie doczytałem i ustanowiono również przepadek mieszkań, okularów i dildosów.

Moga zabrac cos co nalezy do Ciebie, zostalo legalnie nabyte


jeszcze raz powtórzę, pieniądze zabierane w ramach grzywny czy nawiązki również są legalnie zarobionymi pieniędzmi, więc czemu mamy je zabierać? Czemu zabór legalnie kupionego auta jest niecacy, a zabór legalnie zarobionych pieniędzy jest cacy? Zanim
  • Odpowiedz
@gorzki99: imo wprowadzenie alternatywy w postaci możliwości zamiany przepadku na grzywnę w wysokości wartości pojazdu rozwiązuje problem, o którym piszesz.
Przy okazji takie wyznaczenie wysokości kary jest dosyć intuicyjne, bo jednak w większości przypadków to proporcjonalne obciążenie dla budżetu sprawcy. No i nie ma się jak od niej uchylić: albo płacisz, albo tracisz auto.
  • Odpowiedz