Wpis z mikrobloga

Szukam filmu w którym główny bohater czytając książkę, lub zagłębiając się w "sprawę" jako detektyw zaczyna odczuwać na samym sobie zdarzenia z tej książki/wydarzeń z przeszłości i stopniowo zatraca poczucie różnicy między fikcja a rzeczywistością.

Mam wrażenie, że oglądałem już taki film, albo kilka ale nie mogę sobie przypomnieć co to było. Wiem, że był ten film o łodzi podwodnej i czymś na kształt czarnej dziury/osobliwości podobnie prowadził widzą, ale to nie to. Prędzej był jakiś motyw seryjnego mordercy albo opętania. Może coś nowego się trafi ;p
#kiciochpyta #film #filmy #kino #netflix #ksiazka
  • 17
@lukija właśnie oglądam Taking Lives z Angelina Jolie, i mnie naszło takie wspomnienie, że był taki film, a teraz tym bardziej mi się spodobał pomysł, i chętnie obwjrzalbym coś w tym stylu ;p
@Mar3czek brzmi super, zapomniałem o tym aktorze, pewnie mnóstwo tych filmów oglądałem za dzieciaka jak TVN albo RTL w piątki i soboty puszczał od 1 w nocy filmy do rana. Jak obejrzałem właśnie trailer to sobie jeszcze przypomniałem jeden film który kończył się jakaś scena seksu o wschodzie słońca na zamku i to było chyba zwieńczeniem paktu z diabłem i przywołaniem Lucyfera czy jakoś tak ;p chyba też podobny klimat był.
@Mar3czek brzmi super, zapomniałem o tym aktorze, pewnie mnóstwo tych filmów oglądałem za dzieciaka jak TVN albo RTL w piątki i soboty puszczał od 1 w nocy filmy do rana. Jak obejrzałem właśnie trailer to sobie jeszcze przypomniałem jeden film który kończył się jakaś scena seksu o wschodzie słońca na zamku i to było chyba zwieńczeniem paktu z diabłem i przywołaniem Lucyfera czy jakoś tak ;p chyba też podobny klimat był.


Opętanie
@Polanin oooo aż mnie ciary przeszły jak trailer oglądałem, to możliwe że wspomniałem sobie trochę tego filmu, to był sztos, duże wrażenie na mnie zrobił, jak go odpaliłem dla zabicia czasu bez większego skupienia. A potem nie mogłem się oderwać.Cały czas trzymał mnie w napięciu ;p
@Mar3czek ja pisałem z tym zamkiem o dziewiątych wrotach, w sumie teraz jak sobie odświeżyłem pamięć to faktycznie książka była motywem przewodnim, i jej wpływ na głównego bohatera. Muszę sobie zrobić listę to będę miał co do końca roku oglądać ;p
Z łodzią podwodną chyba pomyliłem, to był statek kosmiczny z czarna dziura jaka napędem - "Event horizon", też sztos film. Chociaż możliwe, że jest jeszcze jeden film faktycznie o łodzi podwodnej, bo pamiętam wątek, że jeden z załogi, możliwe że aktor podobny do Sam'a Niel'a czytał od początku jedną książkę z niebieską okładkę, gdzie finalnie się okazało że ta książka ma wszystkie strony puste, i jest ich mnóstwo w jego kajucie.