Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirosławy, ale mam dylemat.
Dostałem pracę za 18k brutto. Ale jednak chciałbym równocześnie zostać u pracodawcy który płaci mi 9k brutto.
Problem jest taki, że pierwszy pracodawca nie uwzględnia obu umów o pracę. Muszę pokazać mu świadectwo pracy z obecnej firmy przed rozpoczęciem umowy.
W związku z tym pomyślałem, czy mój obecny pracodawca zmieniłby z umowy o pracę na umowę o dzieło/zlecenie.
Lecz z drugiej strony nie wiem jak zabrzmi taka prośba do dyrektora.
Jednak wiem, że pracują w mojej firmie osoby które dzielą pracę w obu firmach. Także tutaj nie zaskoczę swoją prośbą mojego pracodawcy.
Ale moje finalne pytanie jest inne - czy jest możliwe przejście z umowy o pracę na umowę o dzieło/zlecenie? Bo jednak czytam artykuły na temat i niestety wynika, iż nie jest to możliwe. A w pewnym artykule przeczytałem, iż jest taka możliwość - lecz nie wiem czy to nie artykuł przestarzały.
B2B odpada.
Wiem, że tutaj chwaliły się osoby co pracują na 2-3 etaty. Jak sobie z taką sytuacją poradziliście? Bo z mojego doświadczenia wynika, że każdy z rekruterów był całkowicie przeciwny wobec tego, iż w grę wchodzi praca na 2 etaty. Może B2B byłoby rozważane. Ale niestety w tym przypadku B2B odpada. Lecz przy UoP żaden nie wyrażał zgody. A przeżyłem multum rozmów.

Zatem mam nadzieję, iż natrafię na przedsiębiorcę bądź pracownika IT który posiada taką wiedzę bądź był w takiej sytuacji i mi pomoże :-)

#praca #pracbaza #pracait #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6373b45ff457b9087ffc0a71
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania

Wiem, że tutaj chwaliły się osoby co pracują na 2-3 etaty. Jak sobie z taką sytuacją poradziliście? Bo z mojego doświadczenia wynika, że każdy z rekruterów był całkowicie przeciwny wobec tego, iż w grę wchodzi praca na 2 etaty.


Z tego co wyczytałam, to te osoby się nie chwalą obu pracodawcom, że ciągną drugi etat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale niestety w tym przypadku B2B odpada. Lecz
ŁadnaAnia: @kimikini: mianowicie jakie problemy?
@NoMoreTearsJustSmile:

Z tego co wyczytałam, to te osoby się nie chwalą obu pracodawcom, że ciągną drugi etat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tu nie chodzi o to, żeby się chwalić pracodawcy iż się pracuje na oba etaty. Tylko pytałem w jaki sposób sobie poradzili? 2xUoP? 2xB2B? 1xUoP i 1xB2B? Bardziej chciałbym poznać umowę współpracy jaka została zawarta pomiędzy nimi a pracodawcą
@AnonimoweMirkoWyznania

Tylko pytałem w jaki sposób sobie poradzili? 2xUoP? 2xB2B? 1xUoP i 1xB2B?


Najczęściej 2xB2B

Są ludzie którzy tak pracują. Łączy ich zadaniowy tryb pracy, 8h to tylko formalny duperel.


Ale zazwyczaj pracodawca chce ich na wyłączność na 8h, a nie że trochę porobią tu, trochę tam i jednemu i drugiemu wystawią fakturę na 8h i oboje będą o tym wiedzieli. Dlatego się tym nie chwalą
W związku z tym pomyślałem, czy mój obecny pracodawca zmieniłby z umowy o pracę na umowę o dzieło/zlecenie.


@AnonimoweMirkoWyznania: rzuć jakąś ściemę że chcesz dostawać więcej netto, lub że twoja żona/uczelnia/whatever będzie opłacać ci ubezpieczenie zdrowotne i już nie opłaca ci się UoP
LuksusowaOsa: Tylko b2b inaczej aż słychać rżnięcie twojego zadu. Się nie sugeruj tym co rekruter mówi - widać że masz umiejętności negocjacji na minusowym poziomie.

18k brutto na uop to już upośledzenie umysłowe.

Jak weźmiesz dwa etaty na b2b to mniej niż 30 na rękę nie ma jak wyjść
---

Zaakceptował: karmelkowa
juniorkrk: Sprawdzałem tę opcję jakiś czas temu i jedynym rozwiązaniem jest to, że albo drugą robotę weźmiesz na b2b, albo UoZ/UoD. W opcji dwóch UoP'ów drugi pracodawca chyba dostanie info ze jakieś składki są juz zapłacone. Z UoPa u pierwszego pracodawcy możesz przejść, ale ryczałt i ulga na start / mały ZUS odpada.
---

Zaakceptował: karmelkowa
PolnyRozbójnik: @AnonimoweMirkoWyznania:

Mówisz mu tak. Masz ofertę na 18k i chcesz ją przyjąć lecz chcesz przejść na umowę zlecenie aby to było traktowane jak dodatkowa twoja praca a u nowego pracodawcy wchodzisz na uopa.


Tylko właśnie mieszane uczucia. Myślę, że pracodawca wie, iż niektórzy pracownicy z mojej firmy pracują w obu firmach. Pogadam z nim o tym i zobaczę jak na to zareaguje. Oby tak było.

@straz_konsumencka:

rzuć jakąś
WalecznaKaryna: @Bolo_Yeung:

doczytaj jak przeliczac zarobki z uop na b2b.


A nie możesz mi tego sam powiedzieć? Uświadom mi proszę, bo nie mogę nigdzie o tym znaleźć info.

robisz to zle.


Ja tego nie przeliczam. Sprawdzam na kalkulatorze wynagrodzeń. Jak do tej pory od 5 lat mnie nie zawiódł.

i z 17 brutto nie dostaniesz na uop 12 na lape.


No tam o parę złotych mniej.

Chyba, że chodzi Ci