Wpis z mikrobloga

Mirki może głupie pytanie a może nie ale jak się ubieracie w góry w takim okresie jak teraz? Zawsze chodziłem jakieś zwykłe dresy, koszulka i kurtka zimowa taka na codzień ale zazwyczaj wszystko nasiąkało potem i przy powrocie było już chłodno pomimo warstw.

Chce teraz kupić jakieś typowo górskie ciuchy tylko nie bardzo wiem co założyć na taką pogodę jak teraz.

Znajoma pisała, że ona zakłada koszulke termo do tego jakiś hardshell który spoko oddycha i tak potrafi śmigać nawet w zime o ile nie piździ i nie jest -20*.

#gory #turystyka
  • 7
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@feber: to jest tak zajebiście indywidualna sprawa, że nie ma dobrej odpowiedzi.

Znajoma pisała, że ona zakłada koszulke termo do tego jakiś hardshell który spoko oddycha i tak potrafi śmigać nawet w zime o ile nie piździ i nie jest -20*.


W zimie problem jest mniejszy, bo zima jest zazwyczaj sucha. Ja do -15 śmigam w softshellu i cienkiej bluzie termoaktywnej, tylko na postojach wrzucam puchówkę.
Problem pojawia się jak jest powiedzmy 5 stopni i mocno pada deszcz, bo łatwo
  • Odpowiedz
@feber: Jesli nie chodzisz po skałach, na Orlą i nie wiem gdzie w zimie, tylko na wysokość kosodrzewiny to sprawdzi się nawet dobra alaska. To gdzie chodzisz?
  • Odpowiedz