Wpis z mikrobloga

Takie poniedziałki to złoto! Czaiłem się na jakąś dobrą wyprzedaż szosy, bo już i nam mnie przyszedł czas.

Celowałem w Kross Vento 4.0. Mojego rozmiaru nie było poniżej 5000.
A przed chwilą wyrwałem jedyny egzemplarz za 3300zł xD
Na https://www.bikeplanet.pl/rowery/840-8073-rower-kross-vento-40-disc.html#/rozmiar-ramy,22

Albo jakiś błąd, albo w środę będę śmigał małym czerwonym szatanem.
Szosa w tiagrze 4700, tarczach hamulcowych (dzięki czemu przez zimę będzie śmigał jako pół gravel w szerokim kapciu) i w widelcu carbonowym za 3300?!

#szosa #rower
  • 23
@dymel: Teraz przy każdym, ale jeżeli mają na stanie to jest normalnie dodaj do koszyka i prowadzi przez proces zakupu. Kiedy opłaciłem swoje zamówienie, to rozmiar L też już zaczął pokazywać "zapytaj o dostępność", bo mieli tylko jedną sztukę
@Paczek_w_masle: Jeszcze szampana nie otwieram, bo nie wierzę, że miałem takiego farta, ale wiem o czym piszesz.
Te ceny #!$%@?ło ostatnio.
Albo jakieś dziwolągi z miksami różnych grup, albo szykuj ponad 5k za coś, co powinno kosztować 3k...
A gravele to już kpina całkowita. Esker 6.0 jest spoko, bo na grx, ale to za 7,5k xDDD
Wolę tańszą szosę przerabiać na gravela. W kilkutygodniowe wyprawy się nie wybieram, więc nie muszę
A gravele to już kpina całkowita. Esker 6.0 jest spoko, bo na grx, ale to za 7,5k xDDD


@bronislaw_wolnicki: teraz jest promka z 7500 -> 7300 do tego -15% mbank i już prawie 6k się robi.

4400 za vento 4.0 to już przyzwoita cena


Największym ograniczeniem dla mnie jest rama. Szukałem czegoś, co pomieści 38c i nie będzie to na styk. Tu chyba 32c, czyli tyle co u mnie.

Zresztą już
-15% mbank


@Paczek_w_masle: co prawda ograniczone do maks. 1000 zł ale tak czy siak taką mokazję to ja rozumiem. Szkoda tylko, że wspomnianego eskera 6.0 nie mają w moim rozmiarze ale na stronie Krossa to rzadko kiedy sensowne rowery są dostępne ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
udostępnij


@ytong: Czytałem, że wejdzie 32c, a to dla mnie optymalna szerokość pod trasy, które robię. Wolę asfalt, szutry tylko jako dojazdy.


Możliwe, że zostanę przy 30c


@bronislaw_wolnicki: upatrzyłeś sobie jakieś konkretne opony pod 32c? Bo do tej pory widziałem że albo niedostępne, albo 230 za sztukę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Niby kupiłem na promce Rubio Pro 28c 120 zł/szt., no ale to jednak za wąsko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ytong: zależy jakie 28c. Wcześniej miałem Conti 4 Seasons i tak naprawdę miały one 31-32 mm, zdecydowanie lepiej zachowywały się na ubitym piasku. Rubino mają idealnie 28 mm i ciężko jest - jak tylko wjadę w grząski teren to tył lata i zakopuje się.
zależy jakie 28c


@Paczek_w_masle: schwalbe durano plus. Nie mierzyłem, ile faktycznie mają na obręczy. Ale z racji najgrubszej wkładki w gamie schwalbe latam na tym po wszystkim, szutry, kamienie, ścieżki leśne, itd. Oczywiście po piachu jechać się nie da ale wytrzymałościowo opona się sprawdza. Kilka kkm bez kapcia.