Wpis z mikrobloga

kiedyś jak byłem mały to na roratach w mojej parafii wygrałem konkurs na pobyt pomnika maryji w moim domu, chodziło o to żeby go mieć w domu i sie do niego modlić a po dniu go oddać, i moja matka bała sie przy niej jeść kaszanke bo nie wypada przy najświętszej panience XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD tak jakoś chyba wyglądała #!$%@? akcja z perspektywy czasu
Pobierz morgiel - kiedyś jak byłem mały to na roratach w mojej parafii wygrałem konkurs na po...
źródło: comment_16683938824bvJY0EHsPsfvc4J5guqjr.jpg
  • 123
@Modarr: też kiedyś uznawałem agnostycyzm za słuszny kierunek myślenia. Ale umysłowiłem sobie że wymagałoby to ode mnie znalezienia przynajmniej jednej przesłanki za tym, że Bóg istnieje. Nie dowodu - przesłanki. Nie znalazłem takiej. Tobie się udało?
@sing: Tego typu obrzędy i zachowania nie są w żądnym wypadku wyjątkowe dla Polski czy Polaków. Równie ciekawe rytuały w "katolicyźmie" można znaleźć na całym świecie, Ameryka Południowa, Meksyk, Włochy czy inne kraje również mają tego typu rzeczy, które jak się nad nimi zastanowić to nawet często przeczą naukom KK.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shox: u nas w domu też był taki gipsowy Jezusek. Gdy ksiądz chodził po domach podczas kolędy, matula zawsze wyjmowała te figurkę i kładła w koszyczku z siankiem. Gdy siostra była jeszcze mała to zdecydowała, że taki "czysty" gipsowy mały Jezusek jest nudny i pokolorowała go mazakami kolorując mu oczy, wlosy, rysując bluzkę, spodnie i kolorując stopy by zaimitować buty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie po wsi chodziła od domu do domu święta kopia bodajże obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Mocno mnie to rozbawiło. Już samo modlenie się do obrazu jest śmieszne a tutaj było modlenie do obrazka wydrukowanego na kartce.
@Maly_Jasio:

Gdyby jeszcze te mózgi chciały zgłębić historię chrześcijaństwa to znaleźliby oryginalne 3 przykazanie

"Nie będziesz oddawał im pokłonu (rzeźbom, obrazom) i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."


Bo kościoł katolicki ZMIENIŁ przykazania - to o obrazkach usunął a ostatnie rozbił na dwie części, z resztą w Księdze Wyjścia
@morgiel: haha to chyba jakaś moda była. Jak miałem z 8 lat to też na różańcu wygrałem pobyt Maryjki na weekend. Ale to nie była zwykła Maryja. To była figurka z Fatimy...


To pewnie jakieś większe staty dawała ( ͡º ͜ʖ͡º)