Wpis z mikrobloga

@Nieszkodnik: Co? Typ był najemnikiem czy to ci się podoba czy nie. To ze jest morderca nie ma tu nic do rzeczy, sporo rosyjskich żołnierzy jest mordercami uczestnicząc w niczym niesprowokowanej wojnie napastniczej strzelając do niewinnych żołnierzy i cywilów ukraińskich. I co? I Ukraińcy i tak traktują ich po ludzku, bo każdy który się poddal to co najmniej jedna kula mniej która mogła zabić ukraińskiego żołnierza lub cywila.

Nie próbuje z
Co? Typ był najemnikiem czy to ci się podoba czy nie.


@Szalom: nie. Będąc Rosjaninem nie mógł być najemnikiem w toczącej się wojnie rosyjsko-ukraińskiej. Tako rzecze Konwencja... Był zwykłym bandytą.

2. Określenie „najemnik” dotyczy każdej osoby, która:


(d) nie jest obywatelem strony konfliktu ani stałym mieszkańcem terytorium kontrolowanego przez stronę konfliktu;
@Nieszkodnik:

https://www.wykop.pl/wpis/68782507

No to uzupełniając to co napisałeś tym wpisem typ według ciebie był zolnierzem albo przynajmniej powinien miec status żołnierza xd

Nadal tez nie wiem jak to ma się do potencjalnego obniżenia chęci poddawania si ruskich. Myślisz ze będą sobie analizować konwencjami czy ten bandyta był zolnierzem, najemnikiem, czy zwyklym bandyta wiec pewnie my jako żołnierze się poddamy to nas nie odeślą jeśli nie bedziemy tego chcieli? Czy po prostu
No to uzupełniając to co napisałeś tym wpisem typ według ciebie był zolnierzem albo przynajmniej powinien miec status żołnierza xd


@Szalom: no nie. Był uzbrojonym bandytą, nie należał do rosyjskich sił zbrojnych, milicji czy innych takich (nie żeby rosyjscy żołnierze nie zachowywali się jak bandyci, tak swoją drogą). To tak, jakbyś członka mafii zrównał z żołnierzem... Nawet w Rosji wagnerowcy działają niezgodnie z ich prawem. Ale ze względu na przydatność, są
Taka jest wojna.


@kochamschabowe: Skoro wykopki usprawiedliwiają dokonywanie zbrodni wojennych i często stosują odpowiedzialność zbiorową, to można przypuszczać, że na Ukrainie takie zbrodnie jak tortury, czy mordowanie jeńców są powszechne, wszakże Ukraińcy posiadają mentalność pomiędzy Polakami a ruskimi.
@OmgLolWtf: ja #!$%@? , ja nie wierze czasami z kim ja tu #!$%@? siedzę. Jest #!$%@? wojna , ruscy napadli na kraj w XXI. wieku, przegrywają wojnę , żenada na cały glob ziemski , zaczynaja gwałcić , mordowac i to jeden chüj czy to dorosle kobiety czy dzieci , bombardować budynki cywilne , kraść , w mediach od dłuższego czasu są potwierdzone przypadki ze w czasie dezercji maja prawo strzelać swoich,a
@BayzedMan: @kochamschabowe: Nie spodziewajcie się jakichś konkretnych badań, bo nikt ich nawet nie zleca.

Przy czym nawet na Wykop trafiały znaleziska o waleniu granatami w Ruskich niesionych na noszach. Ze dwa dni temu chociażby. Albo ten raport Amnesty International, który został tutaj (i na Tweeterze) zakrzyczany. Albo ten wątek z kastrowaniem, też był tu całkiem głośny.

Nikt nie odbiera Ukraińcom moralnej racji, ale już nie zakrzywiajcie rzeczywistości.

Szczególnie jak ten
@vrNFWrUew3D4Rgz: Poproszę o źródła z chęcią się zapoznam. Póki co w tym wątku cały czas słyszałem że robią ale nigdy nie podano mi źródła.

Jak pisałem na początku - pewnie zdarzaja się zbrodnie wojenne po stronie Ukrainskiej i tego nie pochwalam ale mówienie że zbrodnia jest wymiana jeńców jest duża przesada xD
@vrNFWrUew3D4Rgz: Poproszę o źródła z chęcią się zapoznam. Póki co w tym wątku cały czas słyszałem że robią ale nigdy nie podano mi źródła.


@kochamschabowe: Jak to jest, że na ten temat były afery ciągnące się tygodniami, ale ich nie pamiętasz? xD

AI - https://amnesty.org.pl/ukrainska-taktyka-wojskowa-stanowi-zagrozenie-dla-ludnosci-cywilnej/

Ten raport AI odbił się echem w Internecie. Wyszedł on krótko po ruskich atakach rakietowych w Winnicy. W każdym razie już nawet Wolski wspominał, że
@vrNFWrUew3D4Rgz: 1. AI https://wiadomosci.onet.pl/swiat/amnesty-international-polska-przeprasza-chodzi-o-slynny-raport/p8lg1yq?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

2. Dorzeczy.pl I znak zapytania w tytule filmu. Trochę poziom pudelka...

3. Filmiki.tv serio? I konieczność rejestracji by obejrzeć. Dodatkowo były przypadki friendly fire po obu stronach więc ciężko poważnie traktować takie sytuacje

4. Zapoznam się.
ktory twierdzi że Ukraińcy nie liczą się z życiem bo wymienili 20 swoich żołnierzy z rąk ludzi którzy zabili własnego


@kochamschabowe: Spoko że pomijasz fakt że stwierdziłem że Ukraińce wiedzieli że zostanie zabity i z premedytacją go wymienili. Posłużył im w propagandzie do której go wykorzystali i potem wydali na pewną śmierć. Serio zajebisty ruch zniszczyć narracje że jeśli się poddadzą dobrowolnie to czeka ich ludzkie traktowanie. Teraz każdy jeden rusek
@Atencjuszhehe: No nie do końca xD nie chce mi się powtarzać drugi raz całego wątku xD

Masz do wyboru oddać jednego żołnierza za 20 swoich. Skąd mieli mieć pewność że na 100% go zabija? Jakieś źródło? Na zdrowy rozsądek większa szansa że ktoś zabije jeńców wroga niż swojego.

No tak Rosjanie będą się bali poddawać przez jeden incydent gdzie Ukraina oddała jeńca swojemu narodowi xD jakie inne nieludzkie traktowania mieli? To