Wpis z mikrobloga

czy ja napisałem że nie jest wałkowany? Napisałem, że śmieszne jest to że Polacy z taką miłością wytykają Wołyń a rzadko kiedy zbrodnie Niemców i Rosjan (chyba że ściągnąć reparacje). Ile razy się widzi jak Polacy krzyczą o odszkodowaniach na wykopie za obozy?


No nie, w ogóle żadne dziecko w wieku 7 lat nie wie czym była II wojną światową. W szkole dzieci nie czytają, innego świata czy tworczosci pokolenia Kolumbów. W
@Niemamwiedzy: Brak mi słów xD napisałem że Polacy jakoś przy kontaktach z Niemcami czy Rosjanami tak nie wytykają zbrodni. Jest trochę imigrantów z Rosji a im nic się nie wytyka. Natomiast od zawsze kojarzę wałkowanie Wołynia.

Jak to jest ze jak Ukraina wymienia jeńca to jest zbrodnia wojenna? Jak to jest ze choćby w tym poście często jest informacja że rząd Ukrainy tuszuje zbrodnie i jedyną prawda jest w Twitterze randomowych
płynne przejście od "nic się nie wydarzyło" do "zdarzyło się, ale zasłużyli". Zbrodnia to zbrodnia niezależnie czy robi ja atakujący czy obrońca.


@IrlandzkaDziewczynka: ja nigdzie znikąd nie przechodzę. Stawianie sprawy że zbrodnia to zbrodnia to obrzydliwy symetryzm. Ruscy mogli siedzieć w domu - jak mówi klasyk: po #!$%@? się tam #!$%@??
@Niemamwiedzy: Brak mi słów xD napisałem że Polacy jakoś przy kontaktach z Niemcami czy Rosjanami tak nie wytykają zbrodni. Jest trochę imigrantów z Rosji a im nic się nie wytyka. Natomiast od zawsze kojarzę wałkowanie Wołynia.


Naprawdę, twoim zdaniem ludzie jak widzą ukrainca na ulicy to krzyczą Wołyń?

Powtórzę po raz kolejny. Temat zbrodni niemieckich czy rosyjskich jest walkowany już od najmłodszych lat w Polsce. Jak możesz mówić że Niemcom się
@GoracyStek: tu moździerz na dachu, tam barak, gdzie indziej na parkingu centrum handlowego zbiór amunicji albo artyleria między blokami. Zwykły budynek im nie zagraża i niema sensu bombardować drogimi rakietami - jak w coś uderzyli to znaczy że był ku temu jakiś powód.
Ale oczywiście wygodniej sobie tłumaczyć że to nie ludzie tylko orkowie, a inteligencja też jak u małp i walą rakietami za setki tysięcy w paru cywili xd
@Niemamwiedzy: Dobrze bardzo uproszcze bo czepiasz się śmiesznego obrazka. Cisnę bekę z tych co uznają wymianę jeńców za zbrodnie wojenna.

Pisałem wyżej - nie wątpię że po stronie ukraińskiej mogły zdarzyć się incydenty i zbrodnie.

Nie przeczę że uczą o Niemcach i Rosji w szkołach. Jednak mało widziałem sytuacji gdzie Polacy w dyskusji wytykają Rosjanom czy Niemcom zbrodnie z takim zamiłowaniem jak Wołyń Ukraińcom. I nie mowie o sytuacji wojennej. W
jak w coś uderzyli to znaczy że był ku temu jakiś powód.


@SpiralMatai: no był powód - terroryzowanie cywili. Ale zawsze możliwe że plac zabaw w Kijowie 600km od linii frontu służył za miejsce szkoleniowe najemników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i w sumie to mnie bawi w wyk0pkach że czepiają się o Wołyń nie patrząc na agresję Niemiec i Rosjan i co te dwa narody zrobiły Polsce.


@kochamschabowe: jeśli chodzi o rosję, to cały czas się na to patrzy i nie zapomina, wpisz w google Katyń to wyskoczy parę wyników. A Niemcy po prostu nie mają w każdym mieście Hitler Strasse.

Zresztą z rosją to nie takie proste, bo tu nie
@kochamschabowe: Teraz słyszysz więcej o Wołyniu z powodu wojny. Wczesniej dlatego że Ukraina zrobiła z bandery bohatera w 2010 bodajże, jakoś parę lat temu znowu coś było o nazywaniu ulicy jego imieniem czy coś. Ale przedtem sprawa była stosunkowo cicha, nawet do czasu wojny się mniej słyszało niż o Niemcach i Rosjanach szczególnie.
Generalnie Wołyń był też bardziej.. bestialski? Przepełniony nienawiścią? Personalny? Niewiem jak to dobrze nazwać ale to sąsiedzi sobie
pisałem wyżej - nie wątpię że po stronie ukraińskiej mogły zdarzyć się incydenty i zbrodnie.


I je przy okazji je usprawiedliwiasz. I nie mówię tu o jencu tylko całościowo o znęcaniu się nad wrogiem:

Taka jest wojna. Widząc nagrania z pierwszych godzin jak Rosjanie strzelają do cywili i ich mordują nie dziwię się, że pewnym żołnierzom puściły nerwy. Masz na muszce poddającego się żołnierza ale przypominasz sobie, że jego koledzy strzelali do
@GoracyStek: place zabaw mają to do siebie że są na otwartym terenie, bardzo łatwo tam coś postawić i później płakać że strzelają do dzieci. Czasem też się zdarza że jak rakietę zestrzelą to masz takie randomowe eksplozje. Wątpię żeby w celach terroru w plac walili - lepiej w szkołe albo jakieś większe zbiorowiska jak już.
@Niemamwiedzy: Gdzie widzisz usprawiedliwienie w pisaniu że żołnierzom puściły nerwy? Czy jak mi puszcza nerwy i uderzę żonę to jest ok?

Mam na myśli to, że takie wypadki mogą się zdarzać i niestety nic z tym nie zrobimy. Nie mówię że to dobre xD

Inaczej ma się sprawa jak żołnierze tak jak Rosjanie rozładowują napięcie na cywilach.

Również zmarnowałem czas na dyskusję z agresywna i sfrustrowana osoba.
Również zmarnowałem czas na dyskusję z agresywna i sfrustrowana osoba.


Póki co jedyna osoba w naszej dyskusji, która stosuje argumenty ad personam jesteś Ty.
Pytanie, kto z naszej dwójki jest bardziej sfrustrowany i agresywny skoro musi wyjeżdżać z tego rodzaju uwagami?

@kochamschabowe
@Nieszkodnik: I co z tego? Czy ja się lituje nad tym typem? Nie, #!$%@? z nim

Po prostu pisze ze PRowo to był zły pomysl go wydać bo reszta ruskich może teraz zadecydować żeby walczyć dalej niż się poddać po takiej akcji. Bo co zdezerteruja, przed kamerami będą mówić ze Rosja jest zła a potem odeślą ich tam?