Wpis z mikrobloga

Zostawiłem telefon w taksówce i zarządał odemnie 200zł znaleźnego. Przez telefon mu powiedzialem, że dam mu te 200zl ale nie miałem takiego zamiaru tylko chciałem żeby przyjechał z tym telefonem. Na miejscu zaproponowałem, że dam mu za ten telefon 50zł i on generalnie powiedział żebym #!$%@?ł i pojechał xD. Sprawę od razu zgłosiłem na policje, podałem im numer rejestracyjny pojazdu i jego numer telefonu i oni nic z tym nie robią. Widzę nawet gdzie on jest w danym momencie bo mam lokalizacje włączoną i nic z tym nie moge zrobić. Dodam że za case'm miałem dowód i legitymacje studencką. Nie czaje jak mając tyle informacji oni dalej nic nie mogą zrobić. Za rękę bym go chyba musiał na komende przyprowadzić.

#policja
  • 140
  • Odpowiedz
@DMiros: Nie mam problemu dać policji te 10% jezeli rzeczywiscie jest takie prawo. Ale nie mam zamiaru dawać się szantażować typowi który nie chce mi oddać mojej własności
  • Odpowiedz
@sammyZ: ja #!$%@?, wiesz gdzie jest Twój telefon, zakładam że z dużą dokładnością, idź tam, jebnij mu gazem i zabierz swoją własność. Tylko nie na postoju bo się na Ciebie rzuca pozostałe zwierzęta
  • Odpowiedz
Jutro idę na komendę zapytać czy skontaktowali się w ogóle z tym gościem, jeżeli nie to sam go spróbuję znaleźć.
  • Odpowiedz
Jak Ostatecznie wyjdzie, że straciłeś telefon przez Bande nieudaczników na policji to odczekaj z miesiąc i mu narob szkód wartych więcej niż 2000( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bumbp: nope. Nie ma prawa zatrzymać znalezionej rzeczy. Może domagać się znaleźnego i właściel ma chyba coś do 30dni na zapłatę. Ale nie może rzeczy sobie zatrzymać. Sprawdź w googlach. Jak poszperasz to znajdziesz nawet sprawę taksiarza który dostał wyrok za przywłaszczenie telefonu i jako osoba karana stracił licencję.

@Pepe_Roni: no trochę tak. Jak nie chciał płacić albo nie miał kasy to od razu mogł powiedzieć a nie
  • Odpowiedz
@sammyZ: Nie możesz się umówić z jakimś ziomkiem by zamówił taxi u niego, wszedł do środka by nie mógł odjechać i wtedy Ty wbijesz do środka i wymusicie oddanie tego telefonu? Jak sam nie ruszysz dupy to nigdy go nie odzyskasz. Psy w tym kraju są od wypisywania umorzeń postępowań i dawania mandatów za przechodzenie na czerwonym lub picie w parku.
  • Odpowiedz