Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się, że mamy taką ilość Ukraińców w Polsce. Tj znam dane, ale są naprawdę "powszechni" w pl.

Byłem na weekend w mieście wojewódzkim, to na ulicach baaardzo często ludzie rozmawiali po Ukraińsku. Nawet w pociągu, nie siedziałem obok Polaków a Ukraińców - wiem, jak coś jest nietypowe to zwracamy na to bardziej uwagę, ale mimo to, myślę że nie będzie nadużyciem, jak nazwę to "powszechne"

I żeby mnie zaraz onucami nie nazwali, nie widzę w tym problemu, niech przyjeżdżają, pracują i po prostu żyją. Nie wiem, jak niektórym może przeszkadzać inny język zasłyszany u obcych osób.

Można się poczuć trochę jak na wakacjach, pełno osób zza granicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #wojna
Pobierz V.....e - Nie spodziewałem się, że mamy taką ilość Ukraińców w Polsce. Tj znam dane, ...
źródło: comment_1668353348vYlVBY2EwZe1RPvjvktnwO.jpg
  • 16
@Vosemite: w szczecinie też pełno obcokrajowców, głównie ukrinców ale też ostatnio widzę bardzo dużo koreańczyków i chyba turków. Czasem też mam wrażenie że już nie jestm w Polsce, ale póki co na szczęście jedyna niedogodność to to że trudno się dogadać z obsługą w sklepie.
@Vosemite: dzieci jak dzieci. Z polskimi normalnie gadały, problemów komunikacyjnych też niezbyt było nawet jak gadały po swojemu do mnie. Tylko przy niektórych słowach specyficznych jak nazwy przypraw np. był problem dojść do wersji wspólnej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niektóre jeszcze nie znają alfabetu ale widać chęć do nauki, bardzo grzeczne też tak zauważyłem. Z drugiej strony mam kuzyna w policji i jak czasem słyszę opowieści od
@Vosemite: mamy ok 2,1 mln Ukraińców, wobec 0,8 mln w 2021 r. przed wybuchem wojny. Do tego jakieś 0,3 mln osób pochodzenia arabskiego i afrykańskiego, ok 110 000 osób pochodzenia azjatyckiego oraz 12000 żydów wg. ostatniego spisu powszechnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) .