Wpis z mikrobloga

Czy moze jako pokolenie nie doceniamy naszych rodziców,mowimy o nich janusze i grazyny,a wtedy oni odejmowali sobie od ust żeby jakiś zestaw znalazl sie pod choinką?


@6182: Nie było to jakieś zajebiście drogie - bardzo duży set w okolicach 1999 roku kosztował od 200 do 400 zeta (zależy jak duży, lego robiło wówczas tak, że w seriach innych niż town i train był 1 bardzo duży set i kilka średnich/małych lub
@6182: Oczywiście że sobie odejmowali od ust i ja wcale ich za januszy i Grażyny nie uważam. Ale mimo tego odjęcia sobie od ust starczało z reguły na jakieś małe albo średnie zestawiki. Takie perełki jak np. Fort z dzikiego zachodu czy statek Barakuda to tylko w katalogach się oglądało. Ale jasne - nielicznych było na to stać więc i jakiś ruch w interesie był.

A co do zdjęć pełnych półek
@Pepe_Roni: oczywista ze tak ¯\_(ツ)_/¯

@Filipterka25: widać miałeś zasobnych rodziców, większość z tych których znalem lego oglądali u kogoś albo w katalogu, rodzice na gwiazdkę kupili starter pack albo mały set i to raz na kilka lat( ͡° ʖ̯ ͡°)
fajne temat lego pokazał Konrad Aksinowicz w Powrót do tamtych dni

jak dla mnie to sklep z połowy lat 90 - widać tam 5581 które wyszło
jak dla mnie to sklep z połowy lat 90


@d0n_chich0t: Najlepiej pamiętam sytuację ekonomiczną z okolic 1999 roku, więc do niej się odwołuję.

Ja za dzieciaka w Warszawie pamietam jeden taki zajebisty sklep na dole Mariottu. I to wszystko.


@enzojabol: Podobnie wyglądała alejka z lego w jednym z pobliskich mi supermarketów w okolicy 1999 roku. Obecnie miasto wojewódzkie z kategorii tych gorszych.

Najwyraźniej się opłacało poświęcać pod te niedostępne zabawki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@blogger: ah, lezka sie w oku kreci. Wlasnie w dlugi weekend na 1.11 ukladalem z mlodym zamek - odnalezlismy instrukcje i wiekszosc elementow. Brakowalo kilku, ale satysfakcja z ulozenia wieksza niz te 20 lat temu...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blogger: jedyne na co było mnie stać jako dzieciaka to puste pudełka po klockach no i katalogi (za darmo xD) Był taki sklepik gdzie dostawaliśmy pudełka, skąd i dlaczego (nówki, poskładane!) były na stanie, tego nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)