Wpis z mikrobloga

O jak gniję z tych komentarzy na wykopie po kilkuminutowym gameplayu z trzech pomieszczeń xD

-"O nie, za dużo murzynów"
-"Za mało precyzyjne animacje ust przy dialogach"
-"PS5 dostanie 1 quest więcej, skandal" (bo Sony jest jakimś tam partnerem to sobie takie życzenie postawili, a ten quest i tak po jakimś czasie będzie dostępny na innych platformach, PS. #pcmasterrace here)
-"Brak multiplayera pogrąży tę grę" (xD²)
-"Wycięte szachy czarodziejów" (Czym niby miałyby się one różnić od jakichkolwiek innych szachów na PC? Tym, że figurki same się przesuwają? No fakt. W innych szachach na PC trzeba je ręcznie przestawiać)
-"Można stworzyć murzyna z głosem kobiety, lewackie gunwo" (Cytując @Olcziq: "Prawidłowo, zawsze cenię twórców za #!$%@? psychoprawaków")
-"Gówno pokazali na tym gameplayu" (To jest dopiero pierwsza taka zajawka i zapowiedzieli ich więcej)
-"Mogliby zrobić z tego battle royale" (To akurat chyba #heheszki, bo nie wierzę, że to na serio xD)

Gra jest przede wszystkim zbudowana przez fanów i dla fanów, którzy chcą mieć wreszcie możliwość zwiedzania bez przeszkód tego świata (oraz tereny bardziej odległe, które nawet nie były wspomniane w książkach). Grafika rzeczywiście nie przypomina gry AAA 2022, ale zdecydowanie wolę rozbudowany, sensowny i angażujący gameplay, niż #!$%@? setek efektów graficznych przy do znudzenia liniowej i banalnej rozgrywce jak to przykładowo zwykle jest z grami EA. Ten zaledwie malutki fragment zamku, który został pokazany, już zawierał mnóstwo elementów, które zwiększają immersję i angażują gracza oraz kilka ciekawych elementów, które było widać na ekranie pozostawili specjalnie bez komentarza, żeby nie ujawniać zbyt dużo i nie spojlerować gry.

Ja, jako fan Harrego Pottera, jestem mega podjarany tą produkcją i nie mogę się doczekać zwiedzania świata i sekretów Hogwartu, których (z tego, co zapowiedzieli) będzie więcej, niż widzieliśmy w filmach i książkach. Sam Hogwart zresztą jest tylko kawałkiem całego świata, który będzie w grze (cytując twórcę "można dotrzeć do każdego miejsca, które można zobaczyć").

Nie spodziewam się również jakiejś dużej ilości problemów na premierę, bo samo tworzenie tej gry zostało zapowiedziane już bardzo dawno temu, a jakiekolwiek gameplaye i zapowiedzi contentu pojawiły się relatywnie niedawno, gdy już mieli większość tego skończoną (w porównaniu do CP2077, który przez parę lat kręcił hajp "co to w tej grze nie będzie" zanim w ogóle zdążyli to przemyśleć i zaprojektować i finalnie nie zdążyli).


Dorzucam gameplay trailer, który przypomina, jak niesamowicie mało rzeczy dopiero zostało ujawnionych w tym pierwszym "spotkaniu gameplayowym"

#hogwartslegacy #gry #harrypotter
pytogrzmot - O jak gniję z tych komentarzy na wykopie po kilkuminutowym gameplayu z t...
  • 15
@pytogrzmot: battle royale to już jest przesycenie, osobiście bym wolał aby zrobili coś co będzie alternatywą dla escape from tarkov a nie kolejną gra z bieganiem po korytarzu.
@pytogrzmot: #!$%@? mnie obchodzą murzyni, to, że dla fanow robią to fajnie. Nie zmienia to faktu, że gra jest technicznie tragiczna. To jest tak drewniany archaizm, że aż się to drewno wylewa z ekranu.
To, że ludziom się może podobać ta gra to inna sparawa. Wiele średnich czy słabych gier miało swoich fanów - i to jest po części ok, lepiej zrobić grę dla pewnej grupy odbiorców co przymkną oko na
@pytogrzmot: mnie tam pobrzmiewa w tym trailerze klimat oryginalnych gier z Potterem. Niech nie spieprzą tego fabularnie i będzie gites. A co do różnych postępowych zapędów to przecież to jest szkoła w UK i nawet 200 lat temu (a może zwłaszcza) Imperium było już multikulturowe. Bardziej obawiam się o stronę techniczną i czy faktyczna skala gry pokrywa się z tym co sugeruje trailer.
@pytogrzmot: ja juz wolę taki trochę niedorobiony gameplay niż calkowite fejki jak to było przy Anthem czy Cyberpunk. Widać, że to jeszcze nie jest ostateczna wersja, np. NPCty w dormitorium wygladaly jakby jeszcze nie miały włączonego AI, animacjom twarzy brakuje płynności, ogólnie trochę pusto jeśli chodzi o anonimowane środowisko (latajace zwierzeta, liście, książki itp.). Ale to wszystko da się dodać i poprawić. Hogwart wyglada przepięknie, trochę szkoda, że nie bedzie zbierania
@pytogrzmot: Wygląda jak stare gry z HP- dla mnie plus, nostalgia odżyła, ale pewnie nowe pokolenie graczy się tego nie chyci, bo "where Ray Tracing, wybuchy 120fps i kolorki wypalające gały z oczodołów?" A brak multi to tylko na + dla mnie. Niemniej, "remember no preorders" to zasada, którą się każdy rozumny człowiek powinien kierować, a i nie kupować gier wcześniej niż się nadają do grania, czyli minimum pół roku po
@pytogrzmot: mnie tam pobrzmiewa w tym trailerze klimat oryginalnych gier z Potterem. Niech nie spieprzą tego fabularnie i będzie gites. A co do różnych postępowych zapędów to przecież to jest szkoła w UK i nawet 200 lat temu (a może zwłaszcza) Imperium było już multikulturowe. Bardziej obawiam się o stronę techniczną i czy faktyczna skala gry pokrywa się z tym co sugeruje trailer.


@keton22 Ja się obawiam patrzącym po technikaliach, że
@vateras131:

The game is expected to launch on Feb. 10 and is set to be part of the Xbox Game Pass. The Xbox Game Pass will give members access to new games every month. It also lets players save their favorite games for later.

The game is expected to be released on PlayStation 5 and PlayStation 4 Pro, as well as on PC. It will also release on Xbox Game Pass
To jakieś gdybanie. Na 100% na premierę nie będzie.


@vateras131: Jak dla mnie nie musi być na premierę. Tzn. no na pewno tak wyglądającej gry nie kupię za pełną cenę gry AAA xD. Gamepass albo z 70 zł mogę dać. O ile jakaś głębia w tym będzie.