Wpis z mikrobloga

@Wegrzynski: @rrobot: No właśnie nie słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet w internecie szukałem info na forach i też nikt nie wspomniał o karach. Co do produktów autodeska to wiem że sypią karami, chyba nawet któremuś Mirkowi dowalili 30 koła euro XD To nawet nie ma sensu się w jakieś wirtualne maszyny bawić z tym ekb?
@rrobot: Mi już się serio nie chce przeinstalowywać wirtualnych maszyn żeby wiecznie jechać na trialu prof i wincc advanced, soft mam oryginalny ale to v13 basic które kupiłem 100 lat temu do nauki i jeszcze mam licencję profa na rok dodaną do sterownika ale już się skończyła, najwyżej będę walił głupa gdy mnie ktoś przyłapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rak_z_przerzutami: Jak do celów edukacyjnych to spoko, jak zarabiasz na tym pieniądze to powinieneś mimo wszystko zapłacić tak jak Siemens każe sobie płacić jak nie chcesz być złodziejem.

Nie wiem czy to coś da ale możesz pokombinować z manipulowaniem czasem systemowym, chociaż proste to nie będzie. Jeśli się w to bawisz na VirtualBoxie to było to trudne do przejścia bo czas systemowy na VM był brany z hosta.
@rrobot: na to wygląda. W każdej wersji coś dodają. Dla niektórych te zmiany są nie istotne, ale podejrzewam że w korpach produkujących maszyny przemysłowe idą z falą zmian. Bardziej wkur* jest jak trzeba mieć wszystkie wersje na kompie, co roku 20gb ekstra na dysku C i nowa ikonka na pulpicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rak_z_przerzutami: Zależy gdzie. Są regiony gdzie wysyłają faktycznie do działu prawnego ale to jak szalejesz i tworzysz support requesty korzystając z nielegalnego softu.
Myślę że do nauki problemu nie powinno być gorzej jeśli na tym zarabiasz co moralnie myślę jest już niezbyt w porządku.