Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego w Polsce jest takie śmieszne przeświadczenie że jak jesteś koło 30 to już over? Ludzie na zachodzie zaczynają nieraz jeszcze raz karierę w tym wieku, biorą śluby, poznają nowe osoby a fakt że są dojrzalsi i z większym doświadczeniem życiowym sprawia że wybierają bardziej konkretnie niektóre rzeczy. Wchodzę na wykop i czytam że jak ktoś ma 30 to "O Boże, koniec..." no ale z logicznego punktu widzenia takie ojojanie nic nie da. Przecież po 30 można zmienić sporo w życiu a niektórzy tutaj płaczą jakby to już był koniec świata. Nic pozytywnie nie potraficie myśleć co też jest niekorzystne bo tylko wam marnuje życie.
#przegryw #zalesie #pracbaza #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636f5a4397a0cae9d23e2648
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 30
  • Odpowiedz
SystematycznyNomad: Bo jak nie znalazłem partnerki do 30stki to po 30stce będzie gorzej. Moja aktrakcyjnosc spada oraz zmniejsza się ilość wolnych kobiet. Więc its over. Co mi da rozpoczęcie studiów czy zmiana pracy jak na starość czeka mnie dom opieki społecznej? Penwie można zmienić robotę czy iść na studia czy jeszcze co innego ale trzeba mieć świadomość że w perspektywie lat to jest bez znaczenia bo jesteś sam i umrzesz sam
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a gdzie masz takie przeświadczenie? Skoro masz 15 - 20 lat i obracasz się wokół ludzi co dopiero wchodzą w dorosłość to nie ma się co dziwić. Dla nich niewyobrażalne jest mieć 30 lat, uważają się za dorosłych i wiele rzeczy wydaje im się dziecinne mimo że często zajmują się nimi ludzie po 30. Na wykopie masz bandę kretynów w tym temacie z różnymi problemami. Ci normalni to siedzą jedynie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To zależy, czego oczekujesz od życia i co po tej 30 masz. Jak masz 35 lat i dalej zarabiasz grosze, nie masz wykształcenia, nie masz nic, to słabo. Ta 30 jest fajna, kiedy możesz korzystać z niezależności finansowej, mieć rodzine. A nie jak jesteś wiekiem 30, a masz zasoby szczura studenciaka
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania bo tak nam wbili boomerzy. Ostatnio miałam taką rozmowę w rodzinie. Gadamy o studbaza bo kuzyn się dostał na lek. A ma 19 lvl i mówił że ma sporo starszych ludzi na roku z innych krajów. To ja właśnie mówię jak Op w poscie że to normalne za granicą. Że ludzie się kształcą kiedy chcą. Jak mają 60 lvl to są pełni życia a nie dziadersami. Rodzina mnie tam prawie zjadła
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Rodzina @szynszyla2018: też siedzi na wykopku? No nie sądzę, mentalność homo sovieticus jest bardzo silna nawet u ludzi na tzw. poziomie. Prezes poprzedniej firmy, w której pracowałem niby super inteligentny specjalista i przedsiębiorca i nie mógł zrozumieć jak to tak niektórzy bombelków nie chcą, a gość nie jest stary wcale. To tylko jeden przykład, a takich mógłbym godzinami wymieniać xD
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Może trochę racja, może akurat ja mam szczęście że rodziców mam normalnych (kontakty z dalszą rodziną ograniczone, nie na siłę - rozjechali się wszyscy jakoś po świecie), a bańkę znajomych sobie dobrałem tak, żeby poglądy i styl życia pasowały.
  • Odpowiedz