Wpis z mikrobloga

Pracowałem kiedyś w dużym korpo i szło mi bardzo dobrze. Zrobiłem dużo rzeczy, zgarnąłem sporo nagród, wiele osób znałem i wszyscy raczej lubili ze mną pracować. Jakiś czas temu, w bardzo dobrych relacjach się z nimi pożegnałem, żeby się przenieść do innej firmy, gdzie mogłem się rozwijać w trochę bardziej technicznym kierunku niż na tamtej pozycji.

Z dwa miesiące temu zauważyłem na #linkedin, że to korpo wystawiło ofertę pracy, która w 100% pode mnie pasuje, po prostu idealnie jeżeli chodzi o skille ale również o mój rozwój. Jest to dział techniczny (czyli nie ten sam, w którym byłem wtedy) ale firma jest tak duża że nie wiem dokładnie jaki to team czy manager. Zaaplikowałem przez oficjalny system, ale jak (regularnie) go sprawdzam, to zawsze widzę, że moja aplikacja jest "in review". W międzyczasie oferta na Linkedinie jest regularnie odświeżana. Ta firma z tego co wiem to raczej nie z tych ghostujących, prędzej by mi po prostu odrzucili aplikację w systemie i dostałbym przynajmniej automatycznego maila.

Wpadł mi do głowy pewien pomysł. Nie wiem co prawda dokładnie kto zatrudnia na tę pozycję, ale mam w sieci dyrektora, który może wiedzieć i który zawsze mnie lubił i wszystko generalnie gładko szło jak miałem z nim jakiś projekt. Myślałem, żeby potem napisać do tego wskazanego hiring managera bezpośrednio na linkedinie i generalnie mu wysłać taki mini cover letter - że no słuchaj kurde nie uwierzysz ale jestem idealnym kandydatem na to stanowisko i tak dalej.

Nie wiem tylko czy to nie będzie wyglądało źle, że jakby myślę że jestem ponad oficjalnymi procedurami. Z drugiej strony, po coś się tę sieć buduje nie?

#praca #pracait #pracbaza #kariera #korposwiat #korpo #kiciochpyta
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: to nie on decyduje o zatrudnieniu i będzie to nieproporcjonalnie oleje Cię. Zadzwoń do HR i zapytaj o swoje CV, ewentualnie komu możesz je przesłać, żeby zostało przeanalizowane, bo nikt go nie widział, a spelniasz kryteria
Nie wiem tylko czy to nie będzie wyglądało źle,


@lab_rat: nie będzie.Ogólnie, to będzie na plus, bo to będzie oznaczało, że umiesz załatwiac sprawy w firmie i umiesz zagadać do ludzi jak trzeba, mogłeś się do niego odezwać od razu, a jak nie wiesz kto to, to się zapytaj HR, który manager wystawia tą pozycję. Najwyżej ci powie, że cię nie chce bo "coś tam" (może chcieć wypromować kogoś od siebie),