Wpis z mikrobloga

@brakloginuf: No straszne zdziwienie że ktoś kto ma zaspokojone wszystkie potrzeby z większym prawdopodobieństwem zainwestuje nadwyżkowe środki niż osoba która takich potrzeb zaspokojonych nie ma. Poza tym nikt nie zrobi z 5k 500, to nie realne, zrobi z 5k 5500.
  • Odpowiedz
  • 0
@boskakaratralalala No mam tą służbę zdrowia i darmowe udogodnienia za które muszę płacić. Za autostradę, za wizytę u specjalisty na już, za żłobek i przedszkole bo w tym publicznym za które I tak trzeba dopłacać nie ma miejsca, za to że mam oszczędności, za to że mam mieszkanie za które zapłaciłem, mogę tak cały dzień wymieniać i na to wszystko musze mieć nie z tego co im oddaje.
  • Odpowiedz
@banjo

Wiesz, co ja nie mówię o biednych, którzy żyją w ubóstwie, lecz takich, którzy zaznali tego środowiska – chodzili w ubraniach po bracie, nie mieli możliwości korzystania z restauracji, patrzyli na klasę średnią z ośmioletnim autem, jak na bogaczy i kiedy nagle sami dostali pracę trochę ponad najniższą krajową, to zaczęli szukać sposobów na to, by pokazać, że mają pieniądze. Rozumiem, że jak nie mogli sobie wcześniej pozwolić na drobne
  • Odpowiedz
@Moisze: To pierdzielenie sprzedawców marzeń i innych coachy od zarabiania, giełdy, inwestowania.
To jest taka próba zachęcenia do kupienia książki czy bezsensownego kursu zarabiania od oszustów, którzy zamiast sami zarabiać miliardy na giełdzie to próbują naiwniaków naciągnąć właśnie na te 5 koła.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@notsobadwolfie z tego co kojarzę to najwięcej właśnie generują tacy jak ja, tylko przez to obkładanie wszelkimi podatkami jest nas coraz mniej. No ale to trzeba trochę tego doświadczyć i nie mówię wcale że mi się należy. Tylko byłbym głupi gdybym tego nie wykorzystał. Rozumiem, że z wakacji kredytowych tez nie mam korzystać w imię niewiadomoczego?


@kolar1: Ależ korzystaj. Sto procent racji, tylko głupi by nie skorzystał. Tylko po co obcych ludzi przy tym od pasożytów określać. Aż tak trzeba ego połechtać, że Twoje branie pieniędzy jest lepsze od kogoś?

A tak się składa, że ten "pasożyt" jest niemniej ważnym ogniwem w gospodarce co Ty czy ja. Małe działaności nie generują nawet połowy PKB. Równie ważne są średnie przedsiębiorstwa czy duże zakłady, które raczej miałyby ciężko, gdyby każdy w Polsce był profesorem, informatykiem czy innym samozatrudnionym. Ale za to już konsumpcja jest kluczowa dla wzrostu PKB w Polsce. Moje inwestycje na LSE nie napędzają polskiego produktu, ale już "pasożyt" kupujący z 500+ jedzenie, wyprawkę czy nawet telefon, już tak. "Pasożyt" przeżyje bez Twoich usług, Ty bez milionów konsumujących i napędzających gospodarkę "pasożytów" już nie. Szczególnie, że niestabilne otoczenie PiSu wywołało zmniejszenie inwestycji w gospodarce i teraz konsumpcja była jedynym co trzymało
  • Odpowiedz
@mlodir: 30% wyborców musi się nauczyć na skutkach, bo nie myśli dalej niż tydzień do przodu, więc tak, uważam że tylko skutki w postaci zapaści mogą wyleczyć ten kraj z sympatyków rozdawnictwa, a i nawet to pewnie nie wystarczy

A propagandę to oni już od dawna biorą z d--y, to że nie weźmiesz 5k to nie znaczy, że go nie dają, więc ciagle odrobina prawdy jest, a jeszcze mają 5k
  • Odpowiedz
  • 0
@notsobadwolfie o pasożytach mówię o tych którzy nawet dnia nie przepracowali tylko żerują na uczciwie zarabiających. Co do średnich i dużych to taki pan Gołębiewski od hoteli był na JDG.
  • Odpowiedz
@brakloginuf może być to też z psychiki. Biedny wie, że nie da rady zarobić więcej więc kupuje coś co zawsze chciał tu i teraz. Bogaty wie świadomie bądź podświadomie że wyjdzie z biedy więc nie boi się ryzykować
  • Odpowiedz
@kolar1: Nie musisz za to płacić. Chcesz, bo ci wygodniej. Szkoły są darmowe, drogi są darmowe (nikt cię nie zmusza do jazdy autostradami) lekarz jest darmowy.
A wiesz dlaczego w publicznych żłobkach i przedszkolach nie ma miejsc? Bo jest ich za mało. A dlaczego jest ich za mało? Bo zamiast je budować, pieniądze są dawane tobie i innym, którym się „należy”. A potem płacz xD
Chciałbym zobaczyć twoją minę, jakby
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: sorry, ale brzydzi mnie takie obwinianie biednych za to, że są biednymi. Do pewnego stopnia można zrozumieć, jeśli mówisz biednym ludziom, żeby oszczędzali, ale to jest takie niezrozumienie problemu, bo biedni ludzie nie mają na czym oszczędzać. Zdrowie? Na zdrowiu się nie oszczędza, jak cię bardzo ząb boli, to w końcu musisz wydać pieniądze na tego dentystę czy czasami trzeba kupić ten antybiotyk. Druga sprawa - jak jesteś biedny
  • Odpowiedz
Myśli myśli. 2 dałbym Wieśkowi.. 3 dałbym Zbyszkowi...


@drogi-m: chyba ODdałbym bo sens tego kawału jest że koleś dobrze żył za pożyczone a nie że jest takim filantropem :)
  • Odpowiedz