Wpis z mikrobloga

@ananasowy: XD buty szyte w chińskich fabrykach i płacisz za markę. Telefon za 5-10 k złotych, chociaż używasz go tylko do dzwonienia i interentu. To debile, którzy później płaczą że nie mają pieniędzy.
Poza tym sam mam xiaomi zakupiony za 200 zł- używka, której nie aktualizuję i wszystko mi działa- do mojego korzystania wystarczy i nic się nie zacina.
@kolar1: nie wiem co ma w temacie Gołębiewski. Zdajesz sobie sprawę, że forma prowadzenia biznesu nie wpływa na to czy jest kwalifikowany jako mały lub duży? Wśród klientów miałem spółki akcyjne mniejsze niż osiedlowa Żabka xD
@ananasowy: Problem biedy istnieje- zgadzam się.
Jednak niektórzy ludzie rozwalają pieniądze na głupoty i pokaz- szpanowanie- dla mnie to właśnie idioci.
Poza tym ten scum to próba nakłonienia innych naiwnych idiotów na zapłatę za kurs (strzelam, że właśnie coś w granicach 5 koła). To zagranie sprzedawcy marzeń, który zarabia na naiwniakach obiecując im, że po kursie zaczną zarabiać na giełdzie jeżeli zainwestują w jego kurs.( ͡° ͜ʖ ͡°
@boskakaratralalala to skoro drogi są darmowe to dlaczego akurat autostrady nie są. Dla ciężarówek żadna krajówka nie jest darmowa skoro w każdym litrze paliwa jest opłata na ich utrzymanie. Dlaczego po zwiększeniu składki zdrowotnej nie zwiększył się dostęp? Problemem nie jest brak przedszkoli tylko brak dofinansowania.
@mlodir doskonale rozumiem jak działa PiS. Nic tak nie zdobywa głosów jak rzucenie w kogoś pieniędzmi i powiedzenie "Dobry Pan dał".

Nic w życiu nie jest czarnobiałe jakbyś tego chciał. Stosując Twoją analogię, to żeby wygrać wojnę wcale nie muszę wygrywać każdej bitwy, a tylko te kluczowe. Zubożenie siebie względem innych tylko odbiera mi dodatkowy oręż w tej wojnie. Ja osobiście prędzej posłucham kogoś z głową na karku niż idealisty marzyciela. I
@Nowystaryziel: zależy jak zdefiniujesz głupoty. Oskarkowi, który codziennie ma pożywne śniadanie, obiad, kolację i jeszcze pozwoli sobie na przekąski czy słodką kawę na mieście łatwo powiedzieć, że wystarczy, żeby biedny żarł gruz i nie kupował słodyczy, bo jego dziecko przecież przeżyje na paszy ziemniaczanej. Ale czasem trzeba kupić "głupotę" jak czekoladę, koszulę w której nie wstyd ci pójść na Wigilię czy inne takie "zbędne" rzeczy.
@ananasowy: No ale jak zarabiasz 2,5-3 000 złotych netto to po co kupujesz na kredyt telefon za 7 000 czy markowe ciuchy, typu jakieś adidasy za 800 czy inne bzdety z napisami lakoste czy inny calvin clain. Poza tym słodycze są niezdrowe, a bieda jak to bieda- kombinuj, rozwijaj się czy wyjedź do pracy fizycznej za granicę. Życie nie jest nikomu nic winne i trzeba być kowalem swojego losu.
No ale jak zarabiasz 2,5-3 000 złotych netto to po co kupujesz na kredyt telefon za 7 000 czy markowe ciuchy, typu jakieś adidasy za 800 czy inne bzdety z napisami lakoste czy inny calvin clain.


@Nowystaryziel: w życiu nie widziałem takiej sytuacji. Spotkałeś kiedyś taką osobę czy to taka baśniowa postać wymyślona na potrzeby argumentu?

bieda jak to bieda- kombinuj, rozwijaj się czy wyjedź do pracy fizycznej za granicę. Życie
@brakloginuf lewą połowę mema można wyrzucić do śmieci bo jest z dupy ale prawa część jest prawdziwa. 3/4 ludzi z ajfonami jakich znam, to ludzie którzy kupili je na kredyt albo oszczędzali rok czasu od premiery poprzedniego, odmawiając sobie czasami i jedzenia, ale wiecie, jabłuszko. Ale #!$%@? z nimi tak w sumie xD
@brakloginuf: łał, bogaty który ma zapewnione wszystko sobie powieli majątek bo i tak nie będzie miał co z tymi drobniakami zrobić a biedny wyda na bieżące potrzeby typu jedzenie czy inne rzeczy niezbędne których biednym brakuje xD