Wpis z mikrobloga

@mlodir: Tutaj chyba chodzi o ludzi, którzy żyją na pokaz i wydają kasę na rzeczy, które tracą na wartości i są zbędne, np. nie masz domu, mieszkania- lecisz na kredytach czy ledwo starcza na życie z pensji od 10 do 10- ale ciuchy markowe na pokaz- typu gównobuty szyte w Chinach czy innym Pakistanie, czy właśnie iphone, chociaż nawet nie potrzebujesz i nie wykorzystujesz potencjału- a wystarczyłby zwykły telefon- tylko
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Przede wszystkim jak dasz bogatej osobie 5000 zł to nie odczuje różnicy, ma wszystko w końcu. Jak dasz osobie biednej 5000 to potraktuje to jak jednorazowy wystrzał gotówki j wyda na rzeczy, dzięki którym poczuje się lepiej. Np kupi iPhone. To jest wielkie oszustwo perspektywy - jak jesteś bogaty to myślisz nad tym „co jeszcze” możesz zrobić, uczysz się inwestować, mindfullnessu, sportów, hobby, poznajesz ludzi. Jak jesteś biedny to
  • Odpowiedz
@mlodir: oni tę propagandę i tak by mieli, a tłumacząc pisowcowi że rozdawnictwo jest złe to czy wziąłeś czy nie wziąłeś on i tak nie zrozumie

Poza tym, że masz darmowe 5k, to dokładasz cegiełkę do tego żeby gospodarka szybciej jebnęła i kraj oczyścił się z pisowskich pasożytów. Profit.
  • Odpowiedz
Wniosek jest taki - przeciętny biedak nigdy nie miał iPhona bo tych lepiej zarabiających nie stać również. Dziękuje zamykam.


@yuio: Bo takie życie "zastaw się, a postaw się" nie jest domena wiekszosci biednych, a konkretnej grupy. Większość żyje normalnie, planuje wydatki, nie pozwala sobie na zbędne rzeczy. Ale jest pewna grupa, to są ci sami ludzie, którzy bujają się do reklam Bociana i Vivus, która jak ma jakieś pieniądze, to
  • Odpowiedz
@mlodir coś Ci się kolego pomyliło. Myślę, że z podatków które mi zabrali, wszelkich oplat, danin które płacę i które zabierają mi połowę mojego przychodu +vat mam dużo większe prawo korzystać z tego niż jakikolwiek nieproduktywny pasożyt. I nie dałem dupy tylko odebrałem chociaż w części coś co mi ukradziono.


@kolar1: nie, nie masz prawa, chyba ze chcesz żyć w socjalizmie. Każda pomoc publiczna powinna zostać wywalona do kosza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Perkotka: te historię o biednych ludziach z iphonami są mega ciekawe. W pracy codziennie widzę takich biednych ludzi, którzy żyją tylko z zasiłków, znam ludzi, którzy żyją tak, że nie mają jak oszczędzać i nikt nie ma ajfona, ani koszulki z napisem tomi helfigner. Ile wy znacie takich osób? To aż niemożliwe xD
  • Odpowiedz
@podjad3k:
@ButtHurtAlert:
Ale czy ja gdzieś piszę, że ma nie korzystać? Kwalifikuje się to niech bierze wszystkie dostępne z zapomóg pieniądze. Z bogiem.

Niemniej, pisanie, że jemu się należy, ale inni beneficjenci to już pasożyty jest śmieszne i śmierdzi klasizmem.
  • Odpowiedz
  • 0
@boskakaratralalala przecież ja pracuję. Jakbym był kowalem to kupiłbym nowy młot i kowadło żeby pracować wygodniej i wydajniej. Jakbym był drwalem to kupiłbym nową pile łańcuchową. Nikt nie potrzebuje socjalu pod warunkiem że mu nikt nie zabiera.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hafahafa nie rozumiesz jak działa pis. Właśnie oni nigdy nie wprowadzą prawdziwych ulg podatkowych, bo to nie działa na przekaz zgodnie z którym to oni, własnoręcznie dają te pieniądze. I to jest w tym wszystkim najgorsze. Kto tak naprawdę w pełni rozumie system podatkowy? Jak wielu ludzi zrozumiało o co chodziło w przeniesieniu b2b z liniówki na ryczałt i w jaki sposób mati na tym zyskał a jak samorządy straciły? Przecież
  • Odpowiedz
@kolar1: Ale na tym polega życie w społeczeństwie, ze płaci się podatki. Dziki temu, ze ktoś ci „zabiera” ty i twoi klienci macie drogi, służbę zdrowia i inne darmowe udogodnienia.
Absurdalne jest to usprawiedliwianie swojego wyciągania łapy po darmowe pieniądze. Mi się należy bo ja pracuje, a im nie, bo pracują mniej xD
Powtarzam, nikomu się nie należy! Pieniądze publiczne powinny trafiać tylko i wyłącznie do niepełnosprawnych, czyli osób, które
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian1207 kłamstwo dziala dobrzejeśli posiada odrobinę prawdy. Z dupy sobie nie wystają działającej propagandy. A jeśli uważasz że zapaść gospodarcza to jedyny sposób, to machajacypapiez.png
  • Odpowiedz