Wpis z mikrobloga

@glos_zenady: Ja mówię jak jest w rzeczywistości a nie jak powinno być, przecież poczta działa se jak chce w czasach gdy rządzą nią pociotki pisu.
@piker: nie ma znaczenia za co płacisz, i tak Ci nie dostarczą do domu nawet jak zapłacisz "bo nie ma wystarczającej ilości listonoszy"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piker:

Opisałeś InPost jak jeszcze dostawałem listy tymże operatorem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli kiedy? 10 lat temu
Trochę się u nich od tego czasu zmieniło, czego nie można powiedzieć o pp (porównując nawet z 20 latami)
@piker: nie ma znaczenia za co płacisz, i tak Ci nie dostarczą do domu nawet jak zapłacisz "bo nie ma wystarczającej ilości listonoszy"


@mjnck: Zamówiłem w ciągu dwóch lat dwieście przesyłek Pocztexem, wszystkie dostarczone bez problemu. Mam taki problem za to z inną firmą kurierską, tylko co z tego?

Czyli kiedy? 10 lat temu Trochę się u nich od tego czasu zmieniło, czego nie można powiedzieć o pp (porównując nawet
@padobar: To się zmieniło, że Inpost się rakiem wycofał z doręczenia listów i zajęli się tylko tym co jest dochodowe. Czego Poczta nie może zrobić. Pomijam już fakt, że żadną inną firmą prócz PP nie nadasz listu do wysłania, bo żadna inna firma nie świadczy usług listowych dla klienta indywidualnego.
dobra dobra, raz.wyslalem list to szedł 3 tygodnie, myślałem że się zgubił. Wysłałem pocztówkę dziadkom, to przyszła do sąsiadów pod zły adres


@DexterFromLab: Usługi listowe i kurierka to w PP zupełnie osobne światy.

O ile list wysyłam pocztą gdy bardziej mi zależy na dowodzie że wysłałem w terminie, o tyle Pocztex jako kurier bardzo OK.
@haosek: Zamawiam bardzo dużo internetowo w tym roku ponad 1500 przesyłek, większość to amazon. I jak na pocztex nie mogę złego słowa powiedzieć (oprócz dwóch paczek zniszczonych). To ostatnio list polecony na drodze Białystok-Warszawa szedł 2 tygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haosek: Tragedia jest z poczta w duzych miastach.
Wysyłamy w firmie setki listów, do małych miejscowości idą tak jak mówisz.
Do Warszawy i okolicznych miejscowości nawet dwa tygodnie!
Nie ma ludzi tak zdesperowanych, żeby pracować za ich stawki.
@FatZgred: A to akurat prawda, z moich obserwacji wynika im większe zadupie tym lepiej i dla mieszkańców i dla listonosza. Sam obsługuje małą miejscowość ( ͡° ͜ʖ ͡°), do której dojeżdżam kilkanaście kilometrów z urzędu macierzystego. Jak mieszkałbym w mieście wojewódzkim to praca na Poczcie mogłaby się ocierać o desperacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bekart: mieszkam przy, powiedzmy, ulicy Wykopowej 6/66. W ostatnich dwóch latach znajdowałem w skrzynce przesyłki wysłane PP na adresy takie jak: Wykopowa 66/6, Zakopowa 66/6, Zakopowa 7/66, itp. Byłem na poczcie ze skargą, raz poszedłem też do jednej babki z jej przesyłką i jej powiedziałem, żeby też listonosza #!$%@?ła. Ale PP omijam szerokim łukiem tak czy siak. Miasto wojewódzkie btw.