Wpis z mikrobloga

@bekart xd jestem z Łodzi, wczoraj o 9.50 zamowilem przesylke z Krakowa poprzez Allegro One Kurier. Przyszla tego samego dnia, wczoraj o 19:20, kurier przyniosl mi paczke pod same drzwi, zyczyl udanego dlugiego weekendu. A Sasin dostal nagrode od Poczty Polskiej ( ͡º ͜ʖ͡º) Idąc tym tokiem rozumowania prezesi innych firm kurierskich powinni dostac Nobla i Order orła jakiegostam.
  • Odpowiedz
Sytuacja z października. Wysłałem dokumenty jednego pracownika do firmy zajmujwcej się HR. HRówa stamtąd miała wysłać je do ZUSu. Pomyliło jej się coś i odesłała je do mnie. I uwaga list PRIORYTETOWY szedł z Wrocławia do Wrocławia w (linii prostej jakieś 14km) 29dni. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@haosek: list polecony na poczcie kosztował mnie 16 zł + dodatkowe 9 za możlwiość odebrania zwrotuczyli jakieś 21 zł. Nie dotarła bo Listonosz nie poprosił Pani w biurze. Na poczcie poinformowano mnie że nie można poleconego nadać na adres bo zawsze musi być osoba. Nie wiem czy to prawda, bo kolega wysłał na adres i doszło. Ale wprowadzanie klienta w błąd też o czymś świadczy. Wysyłam inpostem na adres i
  • Odpowiedz
@bekart: i wlasnie dlatego nie sprzedje towar internetowo bez tego dostawcy. Ciesze sie, ze mlode pokolenie nie potrzebuje juz korzystac z poczty polskiej.


@Pukpukciuchcia: Problem w tym, że żadna inna firma nie chce świadczyć usług listowych na zasadach określonych w kodeksach (powszechnie), więc PP musi być i istnieć xD i nie ma nic do tego "chcenie młodych". Inposty, DPD, DHL mają w dvpie takie usługi i spełnianie ustawowych wymogów. Cieszysz się, bo możesz sobie towar ze sklepu odebrać z paczkomatu. Doręczenie np. wezwania do sądu czy do odbycia kary, nie może być już obsługiwane w taki sposób.

@DexterFromLab: Tak na marginesie jeszcze, ja wiem, że na Poczcie pracują różni ludzie i czasami obsługa jest do dvpy. Nie kontestuje tego, że mogą zdarzyć się debili listonosze (jak i nadawcy czy odbiorcy), więc nawet nie będę ich bronił, bo czasami tak jest i możesz mieć złe
  • Odpowiedz
@haosek: cóż, ja przez Pocztex dość często w ramach Smarta zamawiam (bo nie ma innej opcji u wielu sprzedawców) i jakoś problemów do tej pory nie było. Jedynie mi przeszkadza, że o ile wiem, kiedy kurier z DPD do mnie przyjedzie (niemal zawsze 9-10), to Pocztex to loteria, ale dostarczają normalnie. No ale jestem na wypoku, doskonale wiem, że wykopki zawsze biorą jeden przykład i na jego podstawie budują narrację.
  • Odpowiedz
Nie znam tych sytuacji to nie będę podważał czy tak było czy nie, chociaż jako listonosz to mogę z rękawa wytrzepać 1000 potencjalnych problemów wynikających w takich sytuacjach z winy nadawców (którzy nie widza problemu w złym adresowaniu listów).


@haosek: Miras, ty mi wytłumacz jak to jest, że awizo to wiecie gdzie wrzucić ale z poleconym to już nie umiecie trafić xD #!$%@?ąc - jak się jebnąłem w adresie i
  • Odpowiedz
@Fenrirr: Z racji, że pracuje na Poczcie to zazwyczaj zamawiam wszystko w miarę możliwości z usługami Poczty, większego problemu nigdy nie miałem. Zazwyczaj jako konkurencje wybieram InPost, inne firmy to jakiś margines, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Na korzyść Inpostu gra to, że zazwyczaj przesyłki są na drugi dzień, Pocztą natomiast to u mnie takie pół na pół, raz po 1 dniu, raz po 2 dniach.

Jak pisałem, kiedyś patrzyłem na statystyki i w reklamacjach Poczta wcale nie odbiega od innych firm, dlatego uważam, że nie ma "tragedii". Czy jest idealnie? Pewnie nie, wiem, że bywają miejsca, gdzie brakuje pracowników i odbija się do na jakości usług.

Druga sprawa jest taka, że na jakość wykonywanych usług przez Pocztę, wpływają jeszcze dwa inne czynniki, które są diametralnie inne niż u konkurencji. Pierwszym z nich jest fakt, że PP to operator wyznaczony i prócz robienia biznesu musi spełniać obowiązki tegoż operatora. Musi tutaj realizowany być również interes społeczny, a nie tylko ekonomia i jakość usług, więc ciężko żeby negatywnie nie wpływało to na jakość usług skoro PP musi utrzymywać np. sieć placówek czy wykonywać inne nieopłacalne czynności. Interes społeczny, nie idzie w parze z "biznesem". A wbrew pozorom i temu co piszą wykopki, PP to nie budżetówka, a pomoc państwa jest
  • Odpowiedz
Zdarza się :P od tego firmy maja ubezpieczenie. Kuriera nie winie. Ludzi na sortowni tez nie


@bekart: Nie do końca, bo kurierzy mają odpowiedzialność finansową, więc akurat na tym etapie doręczenia już ubezpieczyciel się wyprze. Kurierzy płacą z własnej kieszeni za przesyłki które im zginęły niestety, a okradanie kurierów to coraz częściej spotykane zjawisko, nie pomaga fakt, że ogarnięty złodziej umie otworzyć Ducato w 20 sekund, a niemal wszyscy kurierzy tym jeżdżą. Zdarzają się też grubsze akcje - u mnie w mieście jakiś czas temu pobili kuriera InPostu i go okradli z kasy i paczek.

@piker: ale inpost dowozi do domu a pocztexa musisz odebrać z poczty

@mjnck: Przecież i jeden i drugi ma odbiór w punkcie i doręczenie na adres, przy czym za inpostowy punkt płacisz tyle,
piker - > Zdarza się :P od tego firmy maja ubezpieczenie. Kuriera nie winie. Ludzi na...

źródło: comment_1668171594EuHCDRpdhGN2zgHBo5kAUE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@haosek: Miras, ty mi wytłumacz jak to jest, że awizo to wiecie gdzie wrzucić ale z poleconym to już nie umiecie trafić xD #!$%@?ąc - jak się jebnąłem w adresie i paczka poszła do budynku obok to kurier z DPD do mnie zadzwonił że chyba coś nie halo, wyobrażasz sobie żeby listonosz się zainteresował?


@GienekZFabrykiOkienek: Myślę, że listonosz nie ma telefonu służbowego, nie ma obowiązku dzwonić i nie
h.....k - >@haosek: Miras, ty mi wytłumacz jak to jest, że awizo to wiecie gdzie wrzu...

źródło: comment_1668171948BfaagzhffgYEwlmx47tHYr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fstab: To ciesz się, że Poczta bo masz szansę na pozytywne rozpatrzenie tej reklamacji. Inna sprawa, że nie wiem jak można rozwalić monitor. Mi jakiś czas temu przyszedł 27 calowy monitor, który na pudle sklepowym miał tylko list przewozowy i wszystko było z nim ok. Te pudła są tak skonstruowane, że przenoszą obciążenie po usztywnionym obrysie, trzeba by było je przebić żeby uszkodzić wnętrze.
  • Odpowiedz