Wpis z mikrobloga

Mam budżet tak do 15 tys. zł na auto. Czy warto kupować jakąś używkę w salonach sprzedaży dealerów samochodowych? Co byście polecali? Trasy głównie po mieście. Raz, dwa razy w miesiącu podróż autostradą do 200 km. Wiem, że benzyna.
#pierwsze4kola #motoryzacja
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Yooolo: 4 lata temu kupiłem Forda Focusa 2008r. Za około 15 koła. Od prywatnego gościa, użytkuje go tak jak ty (w rok robię 4-6k km 90% miasto) i chwalę sobie. Trafiłem dobry egzemplarz przez te 4 lata jedyne co musiałem naprawić to napinacz pasa od kierowcy i tak sobie jeżdżę i tankuje i jest git.

Pozdrawiam i polecam
@Yooolo: Jesli nie jestes mechanikiem, to kup auto za 10 - 12 a reszte wsadz w wymiane rzeczy takich jak klocki, tarcze, przewody hamulcowe (elastyczne), sworznie, gumy wahaczy, oleje, plyny, filtry, rozrzad, swiece, sprzeglo i lozyska kol.
Cokolwiek bys nie kupil - bedizesz mial spokoj na dlugi czas a przy takiej robocie w pakiecie dogadasz lepsza stawke z mechanikiem.
Najtaniej obecnie brac auto z LPG, citroen/peugeot z silnikami 1.8/2.0 z serii
@Yooolo: poszukaj sobie volvo v50, tanie w naprawach i utrzymaniu, bo to to samo co Ford focus. Ewentualnie focusa. I nie słuchaj #!$%@?, że się nie da kupić, bo się da, trzeba tyko poszukać, bo większość samochodów w tym przedziale to gruzy, ale są też takie którymi jeździł ktoś kto dbał o wymiany oleju i inne części eksploatacyjne.