Wpis z mikrobloga

@AntyBohater: jeśli mówisz o katastrofie Titanica to jest ona pięknym przykładem społecznej dyskryminacji mężczyzn. Nie dość, że uratowało się z niej niewielu chłopów, to jeszcze uratowanych spotkał ostracyzm, że nie zachowali się jak mężczyźni, ale tak tradycyjne społeczeństwo uprzywilejowało mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ravenek: sami faceci taki #!$%@? świat utkali. Bo chyba mi #!$%@? nie powiesz, że baby! W 1912 baba w domu znaczyła niewiele więcej niż pies. I ten ostracyzm spotykał chłopów głównie ze strony innych chłopów, bo to przecież chłopy wszystkim kierowały.

Spijamy śmietankę którą sami nawarzyliśmy dawno temu. Duże zmiany w tym społeczeństwie (w kierunku równości płci) są dopiero od lat '60 XX wieku. I potrzeba drugie tyle tych lat,
  • Odpowiedz
sami faceci taki #!$%@? świat utkali.

to akurat pewne uproszczenie no i w sumie jeśli tak, to co?

Spijamy śmietankę którą sami nawarzyliśmy dawno temu.


@Antorus: ale jacy my? Nie wiem jak Ty, ale ja w 1912 żadnych zasad nie ustalałem.
  • Odpowiedz
@BArtus: @AntyBohater: @Ravenek: blno #!$%@?, dla was nawet Titanic jest za trudny? Przecież w filmie pokazane jest dokładnie, jak barwne życie ona miała, miała męża, dzieci, była przywiązana do swoich wspomnień z tego życia, po czyn nagle zostaje jej przypomniany wątek sprzed lat (rysunek w TV) i odpowiada na apel w sprawie naszyjnika, a potem opowiada historię, bo ją, #!$%@?, o to proszą. Wy byście chcieli,
  • Odpowiedz