Wpis z mikrobloga

Wstępne informacje rząd nt podatków od spekulacji mieszkaniami i pustostanów:

- pracują nad tym dwa resorty

- będą mocno opodatkowane zakupy hurtowe, powyżej 5 mieszkań

- wstępnie jako pustostan ma być definiowany lokal zajmowany w roku mniej niż 30 dni, to jest jeszcze dyskutowane

- prace są bardzo zaawansowane

- konstrukcja podatku umożliwi go wprowadzenie od razu, bez czekania na koniec roku podatkowego

- rząd wzoruje się na rozwiązaniach irlandzkich i kanadyjskich

Generalnie ten podatek nie dotknie zwykłych ludzi, którzy posiadają jedno, dodatkowe mieszkanie, może nawet więcej. Za to mocno uderzy w różnej maści rentierów i firmy skupujące pod spekulację.

#nieruchomosci #podatki #ekonomia #gospodarka
  • 97
  • Odpowiedz
@Cierniostwor Deweloperzy będą po prostu budować na zlecenie funduszy i tyle. Nic to nie zmieni. Tradycyjnie też głupi lud rzada podatków na wszystko czego nie rozumie zamiast umożliwić inwestowanie w fundusze Polakom by pieniądze zostawały tutaj.
  • Odpowiedz
@mickpl:

mocno uderzy w różnej maści rentierów


Rentier to ktoś kto utrzymuje się z zgromadzonego zainwestowanego kapitału, np w nieruchomości które wynajmuje, jak niby ten podatek uderzy w wynajmujących?
  • Odpowiedz
jako pustostan ma być definiowany lokal zajmowany w roku mniej niż 30 dni

mieszka sam, 30 dni się spokojnie nazbiera - pustostan


@BHN_LLU: mam nadzieję że nie masz jeszcze praw wyborczych
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: zdziwiłbyś się jakie właśnie mam spoko życie, a znajomy to co innego niż kolega, przyjaciel, można mieć na parwdę dużo znajomych.
Może kiedyś będziesz miał to się dowiesz XD
  • Odpowiedz
@gupi_ja: chyba bardziej kwestia, że ostatnio przyznali się, że nie udało im się poprawić sytuacji mieszkaniowej, więc byłby przynajmniej jakiś mały sukces do odtrąbienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zajmowany w roku mniej niż 30 dni


@mickpl: jak się liczy "zajmowanie lokalu"? Remont się w to wlicza? Jest ekipa, więc nie stoi pusty. Jak ktoś robi remont generalny mieszkania i zmienia dosłownie wszystko to to nie trwa 2-3 miesiące, tylko dłużej.

konstrukcja podatku umożliwi go wprowadzenie od razu, bez czekania na koniec roku podatkowego


to mnie ciekawi, tzn. w jaki sposób to będzie zgodne z prawem, żeby tak o
  • Odpowiedz
@uriel_ck: żaden wstyd, tu miałem typowego spadkowca na myśli, który całe życie spekuluje doradza innym, przez co ludzie mają ogromne straty finansowe (choćby ostatnio jeden z użytkowników strasznie żałował że przez spadkowców nie wziął kredytu jak jeszcze mógł i było go stać), a jest gołodupcem, który nieruchomość to otrzyma dopiero jak wpadnie mu nomen omen spadek po rodzicach XD
  • Odpowiedz
podatki za nie bo przełożą to na najemców, nic to nie da


@pomaranczowy_bonk: chyba że to będą #!$%@? podatki (oby były) typu 10% wartości nieruchomości rocznie. Przerzucisz na najemców 70 tysięcy rocznie? xD
  • Odpowiedz