Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 44
961 996 + 41 = 962 037

Postanowiłem sobie dziś pojechać na niższym ciśnieniu jak zwykle, niecałe 3 bary z tyłu i 2.5 z przodu.. jechało się conajmniej dziwnie, czasami miałem wrażenie że koła "uciekają" na boki nie wiem może to kwestia przyzwyczajenia.. kierownik 72kg.
Zielonyf16 wspominał ostatnio że jeździ maksymalnie na 2 barach to już dla mnie zupełna abstrakcja, może to kwestia opon?


#rowerowyrownik #rower #gravel #ruszkrakow

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: comment_1667921564quXgVO0MtNAXCbaMcV6Pfz.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@k3lt: im szersza opona, tym niższe minimalne ciśnienie. Na jakich jeździsz? On chyba na 45c jeździ teraz.

Inna sprawa do czego jesteś przyzwyczajony. Na szosie powinienem jeździć na 6 barach, ale wolę na twardej oponie, bo to zupełnie inna jakość na asfalcie. 5.5 to jakbym na flaku jechał.
@Cypherspeed: to nie wpływa na odczucia - przy dętce jest po prostu ryzyko snake bite.
Mam 44mm, ważę 78 kg i mam z przodu jakieś 2 a z tyłu 2.3. Jak jadę więcej w teren to troszkę jeszcze spusczam. Jak jadę na asfalty to dobijam przodu ja 2.5 a tył 3.0
@k3lt Ja ostatnio jeździłem na 1.8 z tyłu i 1.5 z przodu, na oponach tubeless 42mm. Różnicy w prędkości nie odczułem (bo za wolno jeżdżę xD), a wygoda i izolacja od drogi jest niesamowita. Niestety na krakowskie krawężniki to za mało i przydałby by się już wkładki piankowe.

Co do uciekania na boki dużo zależy od sztywności boku opony i szerokości obręczy, teraz w gravelach standardem są obręcze 24-25mm, nawet do opon
@sebonk: wkładka piankowa - nie zwiększa mocno masy koła a pomaga. Widziałem nie raz i nie dwa poniszczone obręcze a opona miała delikatne uszkodzenie. Myślałem, że wkładka antyprzebiciowa w mtb jest oczywista.

Poza tym jeśli wkładki nie było to obręcz jest uszkodzona a opona ma minimalny ślad. No chyba, że opona z jakimś kiepskim oplotem.