Wpis z mikrobloga

@Harundo:

Postać która wg mitologii urodziła wilka i węża, ale najważniejszy kolor skóry xD

A to nie jest tak być może dlatego, że w mitach trochę trzeba trzymać się realizmu?
Widziałeś gdzieś np. w mitach greckich niedźwiedzie polarne? Albo morsy/foki?
Nie? No ciekawe dlaczego ci grecy o nich nie pisali ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak samo taki gigantuch w mitologii nordyckiej, gdzie 99% ludzi miało kolor skóry
@tellet: Ja tu nikogo o rasizm nie oskarżam, śmieszy mnie po prostu ta ciągła bitwa o kolor skóry - jedni płaczą, że nie ma czarnych w grze X, drudzy, że są w grze Y.

Sracie się o kolor skóry przedstawicielki stworzeń które są opisywane między innymi jako ludzie z kilkoma głowami, ale ciemniejsza karnacja leży poza możliwościami ludzkiej wyobraźni xD.

Brok też nie jest opisany jako niebieski a w grze taki
Sracie się o kolor skóry przedstawicielki stworzeń które są opisywane między innymi jako ludzie z kilkoma głowami, ale ciemniejsza karnacja leży poza możliwościami ludzkiej wyobraźni xD.


@Harundo: też mnie to bawi, a jednocześnie też nie rozumiem sraczki o za małą ilość X w dziele Y. Tzn wiem czemu w stanach tak jest ale trochę mi to przeszkadza bo nie akceptuję w pełni ich kręgu kulturowego xD

Tylko też nie daję aż
przecież wygląda ona jak Eskimoska, a z Eskimosami (Innuitami - pić rel.) wikingowie raczej mieli do czynienia. Co masz w głowie że dla ciebie to niby murzynka?


@Arientar: o #!$%@?, ale spektakularny fikoł. A ponoć to konserwy przesadnie ekscytują się kolorem skóry postaci z gier XD
@ZygmnuntIgthorn
Ja wiem, od razu rasizm xD wiadomo. Mówiąc poważnie, nie bzdurnymi frazesami, to ludzie od zawsze mieli, mają i będą mieli swoje preferencje, także preferencje rasowe. Jak chłop chce oglądać w grze komputerowej białych, to ma do tego prawo. Ma prawo na to narzekać, ma prawo tej gry nie kupić. Ty masz prawo twierdzić, że wszyscy w tej grze powinni być czarni, bo to twoja ulubiona rasa ludzi i najbardziej ci
Dla konserwy z kołkiem w głowie, każdy odcień ciemniejszy od jego skóry to już murzyn xD


@niochland: nie posądzam cię o zbytnią spostrzegawczość z racji bycia lewakiem, ale bycie murzynem nie oznacza jedynie innej pigmentacji skóry. Eskimosów od murzynów różni na przykład kształt ust czy nosa. Murzyni mają wydatne usta i szerokie nosy, ułatwiające oddawanie ciepła. U Eskimosów odwrotnie, wąskie usta i nozdrza chronią od utraty ciepła.
Pominę milczeniem fakt, że