Wpis z mikrobloga

@Harundo: no i o to chodzi, coś było przedstawiane jako X w fantasy przez lata, a wy przychodzicie i wciskacie Y i macie pretensje, że ktoś tworzy jednak dalej w ramach X. Zamiast stworzyć własne uniwersum fantasy, gdzie Wakanda zajmuje całą Europę.
@thority: Znowu ktoś do mnie pisze o jakichś "was". Typie, ja tego nie stworzyłem, nawet się zgodziłem z Tobą co do sytuacji z FFXVI i debili które chcą na siłę tam wciskać czarnych.

Czyli co? Chciałbyś, żeby nie można było wprowadzać żadnych zmian w swojej interpretacji fantasy? Każda powieść, film i gra ma być taka sama? Elf ma domyślne wartości i koniec?
@Harundo: "wy" - tj. ludzie, którzy zawsze przywołują ten sam argument: "tam gadają zwierzęta/ bohaterowie latają/ dzieją się rzeczy niestworzone, a wy się czepiacie o kolor skóry xDD".
Przecież nordyccy poganie, nawet jeśli postać ich wierzeń była "ciemna", nie wyobrażali jej sobie z rysami negroidalnymi charakterystycznymi dla środkowej Afryki!
Twórcy gier/filmów opierają historię na dawnej mitologii i masz nadzieję na powiew świeżości z czasów świata sprzed tysięcy lat, a amerykanie muszą
@Harundo: jak Legolas był tak, a nie inaczej opisany przez Tolkiena, to tak, ma być cały czas taki sam. Jak jedyna innowacja w twoim fantasy jest taka, że spełniasz nowoczesne wymogi parytetowe, to dla mnie twoje fantasy jest do dupy. W czym problem?
@ZygmnuntIgthorn:

Grze która jest luźno inspirowana mitologią nordycką i dość mocno w niej miesza na wielu płaszczyznach, o czym sam pisałeś. Ale o tym wielki obrońca mitologii nordyckiej w osobie @BadSebastian już nie robi wpisu. Przypadek? OPowi wcale nie przeszkadza mieszanie w nordyckiej mitologii, choć na to się niby powołuje, przeszkadza mu tylko i wyłącznie kolor skóry postaci.

No trochę niby to śmierdzi, jasne, ale kim ja czy ty jesteśmy, żeby
@thority: No i już inne gadanie, mówisz o konkretnym świecie Tolkiena teraz. A masz problem z Angrbodą która nie była nigdy opisana. No to skoro nie była nigdy opisana a są o niej raptem 3 zdania w eddach to każdy może sobie ją wyobrazić jak chce. Nie istniała od X lat jako jeden archetyp. W czym więc problem?
@Harundo: powiedz, jak dokładnie dużo jest murzynów opisanych w mitologii nordyckiej? Na czym konkretnie opierasz swój optymizm w tej kwestii?
Czy to jest na tej zasadzie, że to tylko fantasy prawaku japa tam z tyłu, czy były jakieś udokumentowane przypadki? Czy wszystkie inne postacie z mitologii nordyckiej, które zostały opisane, były koloru białego? Chętnie się wgłębię.
@thority: W mitologii nordyckiej opisy postaci praktycznie nie istnieją - Thor ma rude włosy i Baldr jest najpiękniejszym z bogów, właściwie tyle. Kolor skóry to jak wyżej pisałem mają opisane elfy i chyba jakiś jeden gigant który jest zielony.

Nie używam argumentów typu "japa tam prawaku" bo te podziały to dla mnie głupota.
Ogólnie to i tak Cię nie przekonam i zresztą nie próbuję tego zrobić, ot jedna czarna postać nie
@Harundo: to argument w obie strony, jak czytałem gdzieś, "czarny" w rozumieniu dawnych mitów niekoniecznie musi oznaczać Idrisa Elbę. Tak samo "dark", mogło oznaczać, że ktoś miał ciemne włosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Baldur z kolei z tego co czytam miał być absolutnie białym gościem, nawet o białych włosach.
To opis jego i rośliny nazywanej "Brwią Baldura":

The second son of Odin is Baldur, and good things
@thority: No a grałeś w GoW z 2018? Baldur był miły? Miał białe włosy? Był piękny? No nie był, ale z tym nikt nie ma najmniejszego problemu, bo jednak skóra była biała. ( ͡° ͜ʖ ͡°).

W ogóle próbujesz sprowadzić dyskusję w stronę tego, jakobym ja twierdził, że w mitologii jest opisane ghetto z Baltimore, a ja tylko mówię, że dopuszczam czarnoskórą postać i to dosłownie jedną.
@Harundo: ja tylko twierdzę, na jednym tylko przykładzie Baldura, że gdyby twórcy mitologii rysowali każdą postać, to żadna by nie była czarnoskóra. Ale to też tylko moje przypuszczenie, oryginalnych twórców już nie ma jak zapytać.
To udanego treningu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mitologi


@Harundo: Wiesz co to jest? Wiesz w ogóle czym są bajki, opowieści przekazywane od pokoleń?

Dzięki nim możesz odkryć mądrość pokoleń, możesz poznac historię przodków. Przykład - od wieków jakieś plemię przekazuje baśń o jasnym panie z nieba. No ale lewaki postanowili zmienić to na ciemną panią spod ziemi. Tak jest przekazywane przez pokolenia. Czy jeśli okazałoby się, że to plemie pochodzi od amerykańskiego pilota, który podczas drugiej wojny zabłąkał
jak wygląda przeciętny gigant


@Jakovv: No dobra - oglądasz jakiś swój ulubiony film fantasy - Willow, Władca pierścieni, nagle główny bohater wyciąga ajfona i dzwoni do Dominos Pizza. Np jak ten gośc został skazany na śmierć i siedział głodny w klatce, - no dzwoni po pizze, przyjeżdża cinkłeczento, daje mu pizzę. Powiedziałbyś "O, przeciez to świat fantasy, bardzo możliwe że juz wtedy mieli ajfony i pizze!" czy może "WTF????"

Albo Wodny
Dla konserwy z kołkiem w głowie, każdy odcień ciemniejszy od jego skóry to już murzyn xD


@niochland: Ale jednocześnie w tym wątku jak ktoś wykazał, że Wikingowie faktycznie i handlowali z Arabami i okazjonalnie łupili tereny Afryki północnej to już krzyk, że ARABOWIE SĄ BIALI xDDD
Nie mówiąc już o tym, że standardowo, prawaki, piewcy kapitalizmu i wolnego rynku pokazując efekty tegoż kapitalizmu krzyczą "JEZU, KOMUNIS!". Widocznie ktoś obliczył, że straty po bojkocie prawicowych płatków śniegu zostaną przysypane toną złota. KAPITAŁ WYGRAŁ Z WASZYMI UCZUCIAMI PRAWICOWE PŁATKI ŚNIEGU.